klubbmärke ETOC 2022 Public Event TempO Q klubbmärke
OK77s tävling i PreO, TempO
lördagen den 28 maj 2022
Klass: Public Kontroll Station: 1 Station: 2 Station: 3 Station: 4 Station: 5 Station: 6 Använd
tid
Straff-
tid
Resultat
Namn Klubb \ Rätt Z A D Z E Sek Plac.
(St./Tot.)
F Z A Z D Sek Plac.
(St./Tot.)
A Z C Z D Sek Plac.
(St./Tot.)
A C Z F Z Sek Plac.
(St./Tot.)
D B C Z E Sek Plac.
(St./Tot.)
A Z D B E Sek Plac.
(St./Tot.)
Sek
1 Jens Andersson klubbmärke Kristinehamns OK, SWE Z A D Z E 44 (2/2) F Z A Z D 75 (5/3) A Z C Z D 49 (1/1) A C Z F Z 44 (9/2) D B C Z E 39 (2/2) A Z D Z E 55 (4/1) 306 30 336
2 Sami Torstila klubbmärke Helsingin Suunnistajat, FIN C A D Z E 35 (10/10) F Z A Z D 53 (1/2) A C C Z D 39 (3/2) A C Z F Z 21 (1/1) D B C Z E 30 (1/1) A Z C Z Z 34 (17/2) 212 150 362
3 Anni Lumiainen klubbmärke MS Parma, FIN Z A D Z E 49 (3/3) Z Z A B D 50 (9/8) A Z C Z D 53 (2/3) A C Z F B 21 (10/4) D B C Z E 48 (5/3) A Z C B E 56 (5/3) 277 120 397
4 João Pedro Valente klubbmärke CPOC, POR Z A D Z E 62 (8/8) F Z A B D 39 (3/4) A C C E D 43 (8/4) A C Z F Z 22 (2/3) Z B C Z E 63 (11/5) A Z D Z E 44 (3/4) 273 150 423
5 William Rex klubbmärke OK Landehof, SWE Z B D Z E 56 (14/14) F Z A Z D 54 (2/7) A Z C E D 67 (6/5) A C Z F Z 35 (8/5) D B C Z E 58 (6/4) A F D B E 73 (12/5) 343 90 433
6 Andrius Jovaiša klubbmärke OSK "Falco", LTU F A D Z E 34 (9/9) F Z A B D 44 (4/6) A D C E D 59 (10/6) A C Z F Z 23 (3/6) D B Z Z E 47 (8/6)   Z D B E 62 (6/6) 269 180 449
7 Maria Krog Schulz klubbmärke Ballerup OK, DEN Z A D Z E 39 (1/1) F Z A B D 47 (6/1) A C C D Z 57 (15/7) A C Z F B 31 (13/8) D B C Z E 42 (3/7) A F Z B E 34 (7/7) 250 210 460
8 Karo Saxtorph Schulz klubbmärke Ballerup OK, DEN Z A D Z E 52 (4/4) Z Z A B D 77 (16/12) A D C E D 67 (12/11) A C Z F Z 34 (7/9) D B C Z E 66 (7/8) A Z D Z E 69 (9/8) 365 150 515
9 Graham Urquhart klubbmärke Octavian Droobers, GBR C A D Z E 68 (15/15) F Z A B D 65 (8/13) A D C Z D 52 (4/8) A C Z F Z 33 (6/7) C B C Z F 64 (15/9) Z Z D B E 69 (9/9) 351 180 531
10 Tuomas Hakkarainen klubbmärke --, FIN Z A D Z E 56 (6/6) F Z A B Z 70 (13/10) A Z C F Z 83 (14/13) A C Z F Z 24 (4/10) D B Z Z E 57 (9/10) A Z Z B E 64 (7/10) 354 180 534
11 Venla Mäkinen klubbmärke Koovee, FIN Z A D F E 31 (7/7) F C B B D 33 (12/9) A C B E D 38 (13/10) A C D F B 23 (17/13) D B C F Z 34 (12/12) A Z C B E 37 (1/11) 196 360 556
12 Piergiorgio Zancanaro   FISO TRAIL-O, Italy, ITA F A Z Z E 41 (16/16) Z Z B B Z 64 (21/19) A D C Z D 58 (5/15) A B Z F Z 33 (15/16) D B C Z E 43 (4/11) A F Z B E 52 (14/12) 291 300 591
13 Jyrki Lumiainen klubbmärke Finland, FIN Z B D Z E 55 (13/13) Z Z A B D 77 (16/15) A D C Z F 64 (11/14) A C Z F B 32 (14/14) Z B C Z E 73 (13/14) A Z C B E 69 (9/13) 370 240 610
14 Esko Junttila klubbmärke Muuramen Rasti, FIN C A D Z E 44 (12/12) Z Z A B D 52 (10/10) A D C F D 56 (9/9) A C Z F B 27 (11/11) D Z Z F E 50 (17/13) A Z C B Z 70 (19/14) 299 330 629
15 Katarzyna Urbaniak   Stowarzyszenie Rozwoju Orienteeringu, POL Z A D Z E 54 (5/5) F Z A Z E 51 (7/5) Z D C F Z 72 (19/12) A C Z F B 30 (12/12) D B Z F E 67 (16/15) Z Z D B Z 60 (16/15) 334 300 634
16 Nicola Galvan   Asiago 7 Comuni SOK, ITA Z B D Z E 79 (17/17) F Z A B D 92 (11/16) Z D C Z D 97 (16/17) A C Z F Z 27 (5/15) E B C Z Z 97 (18/16) A Z D B Z 74 (13/16) 466 210 676
17 Gintaras Mikolavicius   Devyni OSK, LTU C A D Z E 37 (11/11) Z Z Z B D 57 (18/14) Z D C E F 46 (17/16) Z C Z F B 28 (18/17) C B Z Z E 54 (14/17) A E D Z E 52 (14/17) 274 420 694
18 Fabio Bortolami   FISO TRAIL-O, Italy, ITA C Z D C E 62 (20/20) Z Z A B D 72 (15/18) B D B B D 74 (20/20) Z C Z F Z 34 (16/18) D B D Z E 58 (10/18) A F Z Z F 33 (20/18) 333 450 783
19 Maria Bertilla Pajaro klubbmärke Padova Orienteering, ITA C A Z F E 49 (18/18) Z C B Z D 40 (13/17) Z E B F D 71 (18/19) Z C Z F B 66 (19/19) F B D F Z 56 (20/19) A Z D B E 70 (2/19) 352 480 832
20 Nils Jansson klubbmärke OK Raseborg, FIN D B E Z E 58 (19/19)           0 (20/20) B Z C E D 42 (7/18) E B C F B 86 (21/20) C B Z F C 53 (19/20) A F D Z E 68 (18/20) 307 600 907
21 Jonathan Rex klubbmärke OK Landehof, SWE Z A D Z E 166 (21/21) F B A Z Z 88 (19/21) Z D Z F Z 105 (21/21) A C D F Z 117 (20/21) Z B Z F E 149 (21/21) A F Z B Z 94 (21/21) 719 420 1139
22 Renato Bettin   FISO TRAIL-O, Italy, ITA           0             0             0             0             0             0   0
22 Lena Filipsson-Korento klubbmärke OK77, FIN           0             0             0             0             0             0   0
22 Ingemar Gidenstam klubbmärke Stenungsunds OK, SWE           0             0             0             0             0             0   0
22 Pertti Hartman klubbmärke Rasti-Nokia, FIN           0             0             0             0             0             0   0
22 Robert Jakobsson klubbmärke Tidaholm SOK Sisu, SWE           0             0             0             0             0             0   0
22 Sebastiano Lambertini klubbmärke Italien, ITA           0             0             0             0             0             0   0
22 Erik Lundkvist klubbmärke HJS-Vansbro OK, SWE           0             0             0             0             0             0   0
22 Jan-Eric Nyström klubbmärke Akilles OK, FIN           0             0             0             0             0             0   0
22 Iain Phillips klubbmärke Storbritanien, GBR           0             0             0             0             0             0   0
22 N N Suomalainen klubbmärke --, FIN           0             0             0             0             0             0   0
22 Kristaps Tamužs   Ozons, LAT           0             0             0             0             0             0   0
Programming by Antal rätt: 12 16 18 18 21   12 17 16 6 16   14 5 17 7 15   17 19 18 21 12   13 20 12 15 16   18 14 11 14 15    
Martin Fredholm Antal rätt i %: 57 76 86 86 100   60 85 80 30 80   67 24 81 33 71   81 90 86 100 57   62 95 57 71 76   90 67 52 67 71