klubbmärke FinTrailO 2022 PreO1 klubbmärke
tävling i PreO, långdistans
söndagen den 22 maj 2022
Klass: Elite Kontroll 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 Tk 1-3 Tk 4-6 Avdrag
Maxtid
Resultat
Namn Klubb \ Rätt Z Z A Z A C A B B Z C Z A Z B A B Z Z Z B A B Z C Z B Z A D A F Sek C F D Sek Poäng Sek
1 Alessio Tenani   FISO TRAIL-O, Italy, ITA Z Z A Z A C A B B A C Z A Z B A B Z Z Z B A B Z C Z B Z A D A F 17 C F D 25   28 42
2 Ralph Körner klubbmärke OLV Landshut, GER Z Z A Z A C A B B A C Z A Z B A B Z Z Z B A B Z C Z B Z A D A F 19 C F D 25   28 44
3 Pinja Mäkinen klubbmärke Koovee, FIN Z Z A Z A C A B B A C Z A Z B A B Z Z Z B A B Z C Z B Z A D A F 15 C F B 37   28 112
4 Sigurd Dæhli klubbmärke Løten o-lag, NOR A Z A Z A C A B B A C Z A Z B A B Z Z Z B A B Z C Z B Z A D A F 19 C F D 23   27 42
5 Aurimas Murenas   Medeina OK, LTU Z Z A Z A C A B Z A C Z A Z B A B Z Z Z B A B Z C Z B Z A D A F 17 C F D 35   27 52
6 Robert Jakobsson klubbmärke Tidaholm SOK Sisu, SWE Z Z A Z A Z A B B A C Z A Z B A B Z Z Z B A B Z C Z B Z A D A F 23 C F D 33   27 56
7 Bjarne Friedrichs klubbmärke MTV Seesen, GER Z Z A B A C A B B Z C Z A Z B A B Z Z Z B A B Z C Z A Z A D A F 28 C F D 33   27 61
8 Anders Höije klubbmärke Göteborg-Majorna OK, SWE Z Z A B A C A B B A C Z A Z B A B Z Z Z B A B Z C Z B Z A D A F 17 F F D 17   27 94
9 Arno Gronhovd klubbmärke Modum OL, NOR Z Z A B A C A B B Z C Z A Z B A B Z Z Z B B B Z C Z B Z A D A F 15 C F B 22   27 97
10 Erik Stålnacke klubbmärke IFK Göteborg, SWE Z Z A Z A C A B B A C A A Z B A B Z Z Z B A B Z C Z B Z A D A F 25 C F B 31   27 116
11 Erik Lundkvist klubbmärke HJS-Vansbro OK, SWE Z Z A Z A C A B B A C Z A Z B Z B Z Z Z B A B Z C Z B Z A D A F 30 C F B 31   27 121
12 Ilze Lapina   Ziemelkurzeme OK, LAT Z A A B A C A B B Z C Z A Z B A B Z Z Z B A B Z C Z B Z A E A F 32 E F D 27   27 179
13 Magnus Sterner klubbmärke Strängnäs-Malmby OL, SWE Z Z Z Z A C A B B A C Z A Z B A B Z Z Z B A B Z C Z B Z A D A E 23 F F E 23   27 226
14 Krystian Petersburski klubbmärke UKS Azymut 45 Gdynia, POL Z Z A Z A C B B B Z C Z A Z B Z B Z Z Z B A B Z C Z A Z A D A F 9 C F D 12   26 21
15 Sebastiano Lambertini klubbmärke Italien, ITA Z Z A Z A C A B Z Z C Z Z Z B A B Z Z Z B B B Z C Z B Z A D A F 10 C F D 27   26 37
16 Vesa Mäkinen klubbmärke Angelniemen Ankkuri, FIN Z A A A A C A B B Z C Z A Z B A B Z Z Z B A B Z C Z B A A D A F 20 C F D 19   26 39
17 Pavel Ptacek   BETA Ursus Orienteering, CZE Z Z A Z A C A B B Z A A A Z B A B Z Z Z B A B Z C Z B A A D A F 8 E F D 11   26 79
18 Pavel Kurfürst klubbmärke VŠTJ Stavební fakulta Praha, CZE Z Z A B A C A B B Z C A A Z B A B Z Z Z B A B Z C Z B Z Z D A F 16 C F B 35   26 111
19 Adam Gruca   Stowarzyszenie Rozwoju Orienteeringu, POL Z A A Z A C A B Z Z C Z Z Z B A B Z Z Z B A B Z C Z B Z A D A F 19 E F D 33   26 112
20 Tom Dobra   University of Bristol OC, GBR A Z A B A C B B B Z C Z A Z B A B Z Z Z B A B Z C Z B Z A D B F 21 C F D 35   26 116
21 Juha Hiirsalmi klubbmärke Turun Metsänkävijät, FIN Z Z A B A C A B B A C Z A Z B A B Z Z Z B A B Z C Z B Z Z E A F 9 B F D 11   26 140
22 Krešo Keresteš   Team Slovenia, SLO Z A A Z A C A B B A C Z A Z B A B Z Z Z B A B Z C Z B Z Z D A F 13 F F C 17   26 150
23 Emil Kacin klubbmärke OK Azimut, SLO Z Z A B A C B B B Z C Z A A B A B Z Z Z B A B Z C Z B Z A D A F 21 F F E 35   26 176
24 Klemen Kenda klubbmärke OK Azimut, SLO Z Z A Z A C B B B Z C Z A Z B A B Z Z Z B B B Z C Z B Z Z Z A F 46 C F B 37   26 203
25 Maciej Urbaniak   Stowarzyszenie Rozwoju Orienteeringu, POL A Z A Z A C B B B A C A A Z B A B Z Z Z B A B Z C Z B Z A D A F 14 C F D 14   25 28
26 Aaron Gaio   Italian Orienteering Federation FISO, ITA Z A A B A C A B B A C Z A A B A B Z Z Z B A B Z C Z B Z A D A F 10 C F D 20   25 30
26 Marcello Lambertini   Italian Orienteering Federation FISO, ITA A Z A Z A C A B B Z C Z A Z B Z B Z Z Z B B B Z C Z A Z A D A F 9 C F D 21   25 30
26 Petteri Suominen klubbmärke Helsingin Poliisi-Voimailijat, FIN Z A A Z A C A B B A C Z A A B A Z Z Z Z B A B Z C Z B Z A D A F 13 C F D 17   25 30
29 Martin Aarholt Waaler klubbmärke Porsgrunn OL, NOR Z Z A Z Z C B B B A C Z A Z B A B Z Z Z B A B Z C Z A Z A D A F 18 C F D 17   25 35
30 Antti Rusanen   Hauhon Sisu, FIN Z A A B A C A B B Z C A A Z B A B Z Z Z B A B Z C Z A Z A D A F 10 C F D 28   25 38
31 Jens Andersson klubbmärke Kristinehamns OK, SWE Z A A B A C B B B A C Z A Z B A B Z Z Z B A B Z C Z B Z A D A F 23 C F D 37   25 60
32 Mari Hovinen klubbmärke SK Uusi, FIN Z A A A A C A B B A C Z A Z B A B Z Z Z B A B Z C Z A Z A D A F 39 C F D 46   25 85
33 Guntars Mankus klubbmärke OK Saldus, LAT Z A A Z A C B B B A C Z A Z B A B Z Z Z B A B Z C Z B A A D A F 19 C F B 24   25 103
34 Jirí Kalousek klubbmärke VŠTJ Stavební fakulta Praha, CZE A Z Z Z A C A B B A C Z A Z B A Z Z Z Z B A B Z C Z B Z A D A F 17 C E D 39   25 116
35 Tomislav Varnica klubbmärke OK Vihor Zagreb, CRO Z Z A B A C B B B Z C Z A Z B A B Z Z Z B A B Z C A B A A D A F 21 C F B 39   25 120
36 William Rex klubbmärke OK Landehof, SWE Z A A B A C A B B A C Z A Z B A B Z Z A B A B Z C Z B Z A D A F 26 E F D 48   25 134
37 Alejandro Alejandro Aguilar Lara   COMA, ESP Z Z A Z A C A B B A C Z A A B A B Z Z Z B A B A C Z A Z A D A F 12 F E D 13   25 145
38 Ján Furucz klubbmärke Farmaceut Bratislava, SVK Z Z A B A C A B B A C Z A Z B A B A Z Z B A B A C Z B Z A D A F 16 F F B 17   25 153
39 Koji Chino klubbmärke Wanderers, JPN Z A A Z A C A B B Z C A A Z B B A Z Z Z B A B Z C Z B Z A D A F 24 E F F 30   25 174
40 Simonas Riauka klubbmärke Litauen, LTU Z Z A Z A C A B B A A Z A Z B A B Z Z Z B B B Z C Z B A A D A F 38 F F C 51   25 209
41 David Jukes   BKO, GBR Z Z A Z A C B B B A C Z A Z B A B Z Z Z B A B A C Z B A A F A F 33 E F D 59   25 212
42 Mikko Heinonen klubbmärke Kalevan Rasti, FIN Z A A B A C A B B A C A A Z B A A Z Z Z B A B Z C Z B Z A D A F 14 C F D 13   24 27
43 Sondre Ruud Bråten klubbmärke Nydalen SK, NOR A Z A Z A C B B B Z C Z A Z B A B Z Z Z C B B Z C Z A Z A D A F 12 C F D 20   24 32
44 Petteri Hakala klubbmärke Kalevan Rasti, FIN Z Z A A A D A B B A C A A A B A B Z Z Z B A B Z C Z B Z A D A F 18 C F D 19   24 37
45 Jacek Wieszaczewski klubbmärke Orientop Wroclaw, POL Z Z A Z Z C A B B Z B Z A Z B A Z Z Z Z B B B Z C Z B A A D A F 22 C F D 22   24 44
46 Laura Eliza Lapina   Ziemelkurzeme OK, LAT Z A A B A C A B B A C Z A A B B B Z Z Z B A B Z C Z B Z A D A F 23 C F D 26   24 49
46 João Pedro Valente klubbmärke CPOC, POR Z A A B A C A B B Z C Z A A B A B Z Z A B A B Z C Z A Z A D A F 18 C F D 31   24 49
48 Remo Madella   Punto Nord, ITA A A A B A C B B B Z C Z A Z B Z B Z Z Z B A B Z C Z B Z A D A F 32 C F D 24   24 56
49 Alex Tello   Valencia O, ESP Z Z A B A C B B B A C Z A Z A A B Z Z Z B A B Z C Z A Z A D A F 26 C F D 34   24 60
50 Matija Razum   Croatian Orienteering Federation, CRO Z A A Z A C A A Z Z C A A Z B A B Z Z Z B A B Z C Z A Z A D A F 20 C E D 19   24 99
51 Sami Hyvönen klubbmärke Nurmeksen Sepot, FIN Z Z A B A D A B B A A Z A Z B A B Z A Z B A B Z C Z B Z A D A F 12 F F D 30   24 102
52 Ari Uotila klubbmärke Kokemäen Kova-Väki, FIN A A A B A C B B B Z C Z A Z B A B Z Z Z B A B Z C Z B A A D A F 20 F F D 28   24 108
53 Ian Ditchfield klubbmärke Mole Valley OC, GBR Z Z A B A C A B A A C Z A Z B A B Z Z Z B A B Z C Z A Z Z D A F 22 E F D 34   24 116
54 Martin Fredholm klubbmärke OK Linné, SWE Z A A B A C A B B A C Z A Z B A B Z Z Z B A B Z C Z B A Z D A F 24 E F D 36   24 120
55 Andrius Jovaiša klubbmärke OSK "Falco", LTU Z Z A Z A Z A B B A C A A Z B A B Z Z Z B A B Z C A B A A D A F 23 F F D 38   24 121
56 Normunds Narvaišs klubbmärke TSK Spriditis, LAT Z A A Z A C B B Z Z C Z A A B A B Z Z Z B B B Z C Z B Z A D A F 19 A F D 43   24 122
57 Svein Jakobsen klubbmärke Fredrikstad SK, NOR Z A A Z A Z B B B A C Z A Z B A B Z Z Z B A B Z C A B Z A D A F 32 C F B 33   24 125
58 Valerii Lytvynov   OSK Prolisok, UKR Z Z A Z A C B B B Z C Z A Z B A Z Z Z Z B B B Z C Z B A Z D A F 42 E F D 29   24 131
59 Nicola Galvan   Asiago 7 Comuni SOK, ITA Z Z A A A C A B B Z A A Z Z B A B Z Z Z B A B Z C Z A Z A D A F 29 F F D 47   24 136
60 Simone Frascaroli   Italian Orienteering Federation FISO, ITA Z Z A Z A C A B B A C A A A B A A Z Z Z B A B Z C Z A Z A D A F 10 E E D 18   24 148
61 Sami Torstila klubbmärke Helsingin Suunnistajat, FIN Z Z A B A C B B B A C Z A A B A B Z Z Z B A B Z C Z B A A E A F 14 C F B 21   24 155
62 Geir Myhr Øien klubbmärke Ringsaker OK, NOR Z Z A Z Z Z A B B A C A A Z B A B Z Z Z B A B Z C Z B A A D A F 14 F F B 24   24 158
63 Anne Straube   SV Lengefeld, GER Z A A Z A Z A B B A C Z Z Z B A B Z Z Z B A B Z C Z B Z Z D A F 20 A F B 38   24 178
64 Adam Stalka   Stowarzyszenie Rozwoju Orienteeringu, POL Z Z A B A C B B B Z B Z A Z B A B Z Z Z B A B Z C Z A A A C A F 31 C F B 30   24 181
65 Jana Kostová klubbmärke Sportovní klub vozíckáru Praha, CZE Z A Z B A C B B B A C Z A Z B A B Z Z Z B A B Z C Z B Z A E A F 25 E F D 44   24 189
66 Pekka Seppä klubbmärke Suunta-Sepot, FIN Z Z A Z A Z A B B A C A A Z B A B Z Z Z B A B Z C A A Z A D A F 41 F F B 61   24 222
67 Per Stålnacke klubbmärke Ås-NMBU Orientering, NOR Z A A B A A B B B Z C Z A Z B A B Z Z Z B A B Z C Z B A A E A D 48 C F E 46   24 274
68 Jan-Eric Nyström klubbmärke Akilles OK, FIN Z A A Z A C A B B A C Z A A B A B A Z Z B A B Z C Z B A A C A D 51 C F B 44   24 275
69 Marit Wiksell klubbmärke Rehns BK, SWE A A A B A C B B B A C A A Z B A B Z Z Z B A B Z C Z B Z A D A F 18 C F D 17   23 35
70 Jorge CaracaValente Barrera   Spanish Orienteering Federation FEDO, ESP Z A A A A C A B Z Z Z Z A A B A B Z Z Z B A B A C Z B Z A D A F 18 C F D 23   23 41
71 Michael Johansson klubbmärke Vänersborgs SK, SWE Z Z A Z A Z A B Z Z C A A A B Z B A Z Z B A B Z C Z B Z A D A F 13 E F D 30   23 103
72 Lennart Wahlgren klubbmärke Rehns BK, SWE Z Z A B A Z A B B A C Z A Z B A B A Z Z B A B Z C Z A Z Z D A F 16 F F D 32   23 108
73 Iva Lovrec klubbmärke OK Vihor Zagreb, CRO Z A A B A C A A A Z A Z A Z A A B Z Z Z B A B Z C Z B Z A D A F 12 C F B 41   23 113
74 Lars Jakob Waaler klubbmärke Porsgrunn OL, NOR Z A A B A C A B B A C Z A Z B A B Z Z Z B B B Z C Z B A Z D A F 15 C F B 40   23 115
75 Teemu Kalvas klubbmärke Keravan Urheilijat, FIN Z A A Z A C A B Z A C A A Z B Z B Z Z Z B A B Z C Z B A A D A F 28 C E D 30   23 118
76 Nina Doellgast klubbmärke MTV Seesen, GER Z A A B A C B B B A C Z A Z B A B Z Z Z B A B A Z Z B Z A D A F 22 A F D 39   23 121
77 Martti Inkinen klubbmärke Rajamäen Rykmentti, FIN Z A A B A C B B B A C A A Z B A B Z Z Z B A B Z C Z A Z A D A F 30 C F B 38   23 128
78 Renato Bettin   FISO TRAIL-O, Italy, ITA Z A A Z A C A B B A B A A Z B A B Z Z Z B A B Z C Z B B Z D A F 33 E F D 41   23 134
78 Roope Näsi klubbmärke Alahärmän Kisa, FIN Z Z A B A C A B B A C A A Z B A B Z Z Z B A B Z B A B A A D A F 22 F F D 52   23 134
80 Göran Andersson klubbmärke Attunda OK, SWE A Z A A A C A B B A C Z Z A B A B Z Z Z B A B Z C Z B A A D A F 48 A F D 51   23 159
81 Leif Eriksson klubbmärke Strängnäs-Malmby OL, SWE A A Z Z A C A B B A C Z A Z B B B Z Z Z B A B Z C Z A Z A D A F 19 A F B 27   23 166
82 Iain Phillips klubbmärke Storbritanien, GBR Z A Z A A C A B B A C Z A A B A B Z Z Z B A B Z C Z B A A D A F 22 F F E 25   23 167
83 Serhii Kyrychenko   Prolisok, UKR Z A A Z A C A B B A C A A Z B A B Z Z Z B A B A C Z A A A D A F 28 B E D 25   23 173
84 Esko Junttila klubbmärke Muuramen Rasti, FIN Z A A B A Z A B B A C Z A Z B A B Z Z Z B A B Z C Z A A A B A F 38 E E D 47   23 265
85 John Kewley klubbmärke MDOC, GBR A A A B A C B B B A C A A Z B Z B Z Z Z B A B Z C Z B Z A D A F 17 C F D 38   22 55
86 Eero Seppä klubbmärke Kangasala SK, FIN A Z Z B A C Z B B A C Z A Z B A B Z Z Z B A B Z C A B A A D A F 25 C F D 37   22 62
87 Lars Silvervret klubbmärke OK Hedströmmen, SWE Z Z A B Z Z A B B Z C A A Z B A B Z Z Z B A B A C Z B A Z D A F 37 C F D 27   22 64
88 Davide Martignago   Italian Orienteering Federation FISO, ITA A A A Z A C B B B A C Z A Z B Z B Z Z Z B B B Z C Z B Z Z D A F 10 C F B 24   22 94
89 Katarzyna Urbaniak   Stowarzyszenie Rozwoju Orienteeringu, POL Z Z Z B Z C A B A Z B Z A Z B A B Z Z A B A B Z C Z B A A D A F 20 C E D 36   22 116
90 Charles Bromley Gardner klubbmärke British Army OC, GBR Z Z A B A Z B B B A A Z A Z B A Z Z Z Z B A B Z C Z A Z A D A F 25 C E B 31   22 176
91 Tuula Tjäder klubbmärke Lahden Suunnistajat-37, FIN Z A Z B A C A B B A C A A Z B A A Z Z Z B A B Z C Z B B A E A F 45 C F B 83   22 248
92 Ingemar Gidenstam klubbmärke Stenungsunds OK, SWE Z A A Z A Z B B B A C A A Z B A B Z Z A B A B Z C Z B A A A A E 50 C A D 36   22 266
93 Libor Forst klubbmärke MatFyz Praha, CZE Z A Z B A Z A B B A C A A A B A B Z Z Z B A B Z C Z B A A D A F 16 C F D 29   21 45
94 Gintaras Mikolavicius   Devyni OSK, LTU Z Z A B A Z A B B A C Z Z A B A B Z Z A B B B Z C Z A Z A D A F 40 C F D 63   21 103
95 Markéta Šimková klubbmärke SK Los Melník, CZE Z Z A B A C B B B A C Z Z A B A B Z Z A B A B Z B A B Z A D A F 28 C E D 23   21 111
96 Graham Urquhart klubbmärke Octavian Droobers, GBR A A A Z A C A B Z A C Z A Z B A B Z Z Z B B B Z C A B A Z D A F 27 C F E 30   21 117
97 Mykola Opanasenko   OSK Prolisok, UKR Z A A B Z C A B Z A C Z A A B A B A Z Z C A B Z C Z B Z A D A F 33 F F D 31   21 124
98 Inga Gunnarsson klubbmärke OK Pan-Kristianstad, SWE Z A Z Z A C A B B A C Z Z A B A B Z Z A B A B Z C A B A A D A F 47 C F B 34   21 141
99 Tuomo Kalvas klubbmärke SK Uusi, FIN A Z A Z A Z B B B A C Z A Z B A B A Z Z B A B A B Z B A A D A F 38 B F C 32   21 190
100 Vladyslav Vovk   OSK Prolisok, UKR Z Z Z B A B A B B A C A A A A A B Z Z Z B A B Z C Z B A A E A F 46 E F D 33   21 199
101 Ivan Kyselow   Prolisok, UKR Z B Z B A C B B Z Z B Z A Z Z A B Z Z Z B A B Z C Z B B A D A F 38 C E B 42   21 200
102 Søren Saxtorph klubbmärke Ballerup OK, DEN A A Z B A C A B B A C Z A Z B A B Z Z Z B A B A C A B A A D A E 25 F F E 31   21 236
103 Juha Villikka klubbmärke Koovee, FIN Z A Z B A C B B B A C Z A Z B A Z Z Z A B A C Z C Z B Z A E A F 35 A E D 37   21 252
104 Ola Jansson klubbmärke Björklinge SOK, SWE Z A A Z A Z B B B Z C A A A B A B Z Z Z B A B A C Z A A A A A E 52 C F B 45   21 277
105 Jonatán Furucz klubbmärke Farmaceut Bratislava, SVK Z A A Z A C B B Z A C A A A B A B Z Z A B A B A C Z B B A D A F 11 C E D 29   20 100
106 Pertti Hartman klubbmärke Rasti-Nokia, FIN A A Z B A A B B B Z C Z A Z B A B Z Z A B A B A C Z B A A D A F 34 C C D 32   20 126
107 Enrique Rolland Lopez de Coca   Montellano O, ESP Z A Z B A Z A B B A C Z A A B A B Z Z A B A C A C Z B Z A D A F 27 C E B 32   20 179
108 Serhii Bielanenko   Prolisok, UKR A Z Z B A C A B B Z B Z A A B A B Z A Z B A B A C A B A A D A F 36 A C B 60   20 276
109 Tatsuyoshi Koizumi klubbmärke Japan, JPN Z A A B A C B B B Z C A A Z B B Z Z Z A B A Z Z C Z A Z Z D A F 21 C F D 24   19 45
110 Vladislav Poznianskyi klubbmärke Ukraina, UKR Z Z A B A Z Z B B Z C Z A A B A Z Z Z Z B A C A B A A Z A D A F 47 C F D 49   19 96
111 Tuomo Markelin klubbmärke Helsingin Suunnistajat, FIN Z Z A Z A Z Z B B A C Z A Z Z Z B Z Z Z C C B Z C A A A A D A F 40 E F D 41   19 141
112 Santiago Guillermo Pérez Martin   COMA, ESP Z A A Z Z Z A B B A C A A A A A B Z Z A B B B Z C Z A Z A D A F 39 E F D 45   19 144
113 Fabio Bortolami   FISO TRAIL-O, Italy, ITA Z Z A A Z C A B B Z C A A B B B B A Z Z C B B Z C Z A Z A D A F 57 F F D 38 -1 19 155
114 Piergiorgio Zancanaro   FISO TRAIL-O, Italy, ITA Z A A Z A C B B A Z B Z A Z B A A Z Z A B A B A B Z A A A D A F 23 F F C 27   19 170
115 Owe Fredholm klubbmärke OK Linné, SWE Z A A B A Z B B B A C Z A A B A A Z Z Z B A B Z B A B A A E A F 54 C F B 45   19 219
116 Valdis Strods klubbmärke IADC Ausma, LAT Z A A Z A C A B B A Z Z A B B A A Z Z Z B A B A B Z A B Z C A E 52 C E D 44   19 276
117 Iryna Kulykova   OSK Prolisok, UKR A A Z B A C A B C A C Z A Z B Z B Z Z Z B A B Z C A A B Z E A F 71 C F D 44   18 175
118 Ken Gammelgård klubbmärke OK Ravinen, SWE Z A Z Z A C A B B A C Z A A B A B Z A Z C B B A B Z B A A D A F 62 A F B 78 -1 18 260
119 Juan Emilio Montero Sánchez   COMA, ESP A Z Z B A Z A B B Z C Z A A B Z B Z Z Z A Z B A B Z A Z A D B F 19 E E C 32   18 291
120 Nils Jansson klubbmärke OK Raseborg, FIN Z A A B A Z A B Z A C Z A Z A A B Z Z Z C A B Z C A A A Z D B C 82 C F B 46   18 308
121 Colin Duckworth   British Orienteering, GBR Z Z Z B A C B B Z A A A Z Z B A B A Z Z B A B A C A A Z A D A F 44 C F D 46   17 90
122 Agata Ludwiczak klubbmärke Polen, POL Z Z A B A C A B A A B Z Z A B A A Z A A B A B A C Z A B A D A F 32 C E D 34   17 126
123 Joanna Puternicka klubbmärke Orientop Wroclaw, POL Z A A B A Z A B Z A C Z A Z B Z B Z A A B B B A C Z B A Z D A F 20 A F B 27   17 167
124 Maria Bertilla Pajaro klubbmärke Padova Orienteering, ITA Z A Z B Z C B B B A C A A A A A B Z Z A B A B Z C Z A Z Z D A F 26 D F B 46   17 192
125 Guntis Jakubovskis klubbmärke IADC Ausma, LAT Z A A B Z C A A B A C Z Z A B A Z Z Z Z B A B A C A A Z Z D A F 34 B F C 41   17 195
126 Miguel Angel Garcia Grinda   ADOL, ESP A Z A Z A Z Z A A Z C Z Z A B A Z Z Z Z C A B Z B Z A A Z D A F 30 A F D 35   16 125
127 Marcin Labeda   --, POL Z A Z B A A B B C Z C Z A A B Z B Z A Z B B B Z C Z A B Z D A F 50 C E D 66   16 176
128 Pavel Šprynar klubbmärke Sportovní klub vozíckáru Praha, CZE Z A A B A C B Z C A A Z Z A A A A Z Z Z B A B A C Z B A A D A F 30 E F B 29   16 179
129 Eva Fredholm klubbmärke OK Linné, SWE A Z A B A A B B Z A A A A Z B A B Z Z A C A B B C Z B A Z D A F 61 E F D 46 -1 15 167
130 Vjaceslavs Bivainitis klubbmärke IADC Ausma, LAT Z Z B Z A A Z B B A B Z A A B A A Z A A B A C A C A A A A C A F 44 C F B 31   15 195
131 Elizabeth Urquhart klubbmärke Octavian Droobers, GBR A Z A Z Z Z B B B A B A A B B A A A Z Z B B C A C A B Z A D A E 42 F C C 48   15 330
132 Gytis Spundzevicius   OK Oriens, LTU A A A A A C B   B Z B A A A B A B A Z A C A B A B A B A A E A F 20 C C E 14   14 214
133 Marina Bivainite klubbmärke IADC Ausma, LAT Z A A B A C B A D Z C A Z A B A B Z A A B B C Z B A A A A F A F 46 B F E 47   13 273
-- Jarmo Karvinen klubbmärke Keravan Urheilijat, FIN                                                                 0       0   DNS
-- Jari Paukkola klubbmärke Riihimäen Suunnistajat, FIN                                                                 0       0   DNS
-- Robertas Stankevic   O! Klaipeda, LTU                                                                 0       0   DNS
Programming by Antal rätt: 108 66 109 57 122 99 82 126 107 45 111 95 119 91 124 115 112 123 125 112 123 111 126 105 120 111 91 77 109 112 130 124   76 110 82    
Martin Fredholm Antal rätt i %: 81 50 82 43 92 74 62 95 80 34 83 71 89 68 93 86 84 92 94 84 92 83 95 79 90 83 68 58 82 84 98 93   57 83 62