klubbmärke Slovak TrailO weekend 2021 - PreO klubbmärke
Farmaceut Bratislavas tävling i PreO, långdistans
söndagen den 24 oktober 2021
Klass: E Kontroll 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 Tk 1-3 Tk 4-6 Avdrag
Maxtid
Resultat
Namn Klubb \ Rätt B A A A A Z B Z Z Z A B Z A A Z A Z Z A A Z Z C A Z A A A Z Z Z A Z A A A Z C B E Sek D A E Sek Poäng Sek
1 Pinja Mäkinen klubbmärke Koovee, FIN B A A Z A Z B Z Z Z A B Z A A Z A Z Z A A Z Z C A Z A A A Z Z Z A Z A A A Z C B E 13 D A E 25   37 38
2 Andrius Jovaiša klubbmärke OSK "Falco", LTU B A A A A Z B Z A Z A B Z A A Z A Z Z A A Z Z C A Z A A A Z Z Z A Z A A A Z C D E 26 F B E 17   37 223
3 Zoltán Miháczi klubbmärke TIPO TKE, HUN B A A Z A Z B Z Z Z A A Z A A Z A Z Z A A Z Z C A Z A A A Z Z Z A Z A A A Z C B E 14 F A E 12   36 86
4 Arno Gronhovd klubbmärke Modum OL, NOR B A A A A Z B Z Z Z A B Z A A Z A Z A A A Z Z C A Z A A A Z Z Z A A A A A Z C B E 8 D B E 21   36 89
5 Laura Eliza Lapina   Ziemelkurzeme OK, LAT B A A A A Z B Z Z Z A B Z A A Z A Z A A A Z Z C A Z A A A Z Z Z A A A A A Z C B E 20 D B E 24   36 104
6 Remo Madella   FISO TRAIL-O, Italy, ITA B A A A A Z B Z Z Z A B Z A A Z A Z A A A Z Z C A Z A A A Z Z Z A A A A A Z C B E 40 D B E 18   36 118
7 Bartlomiej Mazan   WKS Slask Wroclaw, POL B A A A A Z B Z A Z A Z Z A A Z A Z Z A A Z Z C A Z A A A Z Z Z A Z A A A Z C B D 19 D B E 22   36 161
8 Pavol Bukovác klubbmärke Farmaceut Bratislava, SVK B A A A A Z B Z A Z A B Z A A Z A Z Z A A Z A C A Z A A A Z Z Z A A A A A Z C B E 8 D A E 10   35 18
9 Aaron Gaio   FISO TRAIL-O, Italy, ITA B A A Z A Z A Z Z Z Z B Z A A Z A Z Z A A Z Z C A Z A A A Z Z Z A Z A A A Z C B E 13 D A E 11   35 24
10 Krystian Petersburski klubbmärke UKS Azymut 45 Gdynia, POL B A A A A Z Z Z A Z A B Z A A Z A Z Z A A Z Z C A Z A A A Z Z Z A Z Z A A Z C B E 11 D A E 17   35 28
11 Bjarne Friedrichs klubbmärke MTV Seesen, GER B A A Z A Z B Z Z A A B Z A A A A Z Z A A Z Z C A Z A A A Z Z Z A Z A A A Z C B E 28 D A E 22   35 50
12 Alessio Tenani   FISO TRAIL-O, Italy, ITA B A A A A Z B Z A A A B Z Z A Z A Z Z A A Z Z C A Z A A A Z Z Z A Z A A A Z C B E 29 D A E 25   35 54
13 Anders Höije klubbmärke Göteborg-Majorna OK, SWE B A A A A Z B Z A Z A B Z A A Z A Z A A A Z Z C A Z A A A Z Z Z A A A A A Z C B E 10 F A E 12   35 82
14 Ari Tertsunen klubbmärke Nurmeksen Sepot, FIN B A A A A Z B A Z Z A B Z A A Z A Z Z A A Z A C A Z A A A Z Z Z A A A A A Z C D E 10 D A E 16   35 86
15 Emil Kacin   Team Slovenia, SLO B A A Z A Z B Z Z Z A B Z A A Z A Z A A A Z Z C A Z A A A Z Z Z A A A A A Z C B E 15 D B E 19   35 94
15 Tomáš Leštínský   Orienteering Advent, CZE B A A A A Z B Z A Z A Z Z A A Z A Z Z A A Z Z C A Z A A A Z Z Z A A A A A Z C B E 15 D B E 19   35 94
17 Ilze Lapina   Ziemelkurzeme OK, LAT B A A Z A Z B Z Z Z A B Z A A Z A Z A A A Z Z C A Z A A A Z Z Z A A A A A Z C B E 24 D B E 29   35 113
18 Michele Cera   FISO TRAIL-O, Italy, ITA B A A Z A Z B Z Z Z A B Z A A Z A Z Z A A Z A C A Z A A A Z Z Z A A A A A Z C D E 16 E A E 21   35 157
19 Vitaliy Kyrychenko klubbmärke Ukraina, UKR C A A A A Z B Z A Z A B Z A A Z A Z Z A A A Z C A Z A A A Z Z Z A Z A A A Z C B E 21 F B E 27   35 168
20 Šimon Mižúr klubbmärke Farmaceut Bratislava, SVK B Z A A A Z B Z A A A B Z A A Z A Z A A A Z Z C A Z A A A Z Z Z A Z A A A Z C B E 12 D A E 8   34 20
21 Sebastiano Lambertini   FISO TRAIL-O, Italy, ITA B A A A A Z B A Z Z A B Z A A Z A A Z A A A Z C A Z A A A Z Z Z A A A A A Z C B E 18 D A E 16   34 34
22 Juha Hiirsalmi klubbmärke Turun Metsänkävijät, FIN B A A Z A Z A Z Z A A B Z A A Z A Z Z A A Z Z C Z Z A A A Z Z Z A Z A A A Z C B E 12 D A F 13   34 85
23 Pavel Kurfürst   VSK CVUT FS Praha, CZE B A A Z A Z C Z Z Z A B Z A A Z A Z A A A Z Z C A Z A A A Z Z Z A A A A A Z C B E 10 D B E 16   34 86
24 Maciej Urbaniak   Stowarzyszenie Rozwoju Orienteeringu, POL B A A A A Z B Z A A A B Z A A Z A Z Z A A Z Z C A Z A A A Z Z Z A Z Z A A Z C B E 15 D B E 16 -1 34 91
25 Marcello Lambertini   FISO TRAIL-O, Italy, ITA B A A A A Z B Z Z Z A B Z A A Z A Z Z A A Z A C A Z A A Z Z B Z A A A A A Z C B E 12 D B E 22   34 94
26 Elvio Cereser klubbmärke Corivorivo Orienteering, ITA B A A A A Z B Z A Z A B Z A A Z A Z A A A Z A C A Z A A A Z Z Z A A A A A Z C D E 20 D A E 21   34 101
27 Pavel Dudík   SK Prostejov, CZE B Z A A A Z B Z A Z A B Z A A A A Z Z A A Z Z C A Z A Z A Z Z Z A Z A A A Z C B E 27 E A E 23   34 110
28 Martin Fredholm klubbmärke OK Linné, SWE B A A A A Z B Z Z A A B Z A A Z C Z Z A A Z Z C A Z Z A A Z Z Z A A A A A Z C B E 34 D B E 35   34 129
29 Leif Eriksson klubbmärke Strängnäs-Malmby OL, SWE B A A A A Z B Z Z Z A B Z A A Z A Z A A A Z A C Z Z A A A A Z Z A A A A A Z C B E 14 D A E 17   33 31
30 Joanna Puternicka klubbmärke Orientop Wroclaw, POL B A A A A Z B Z Z Z Z B Z Z A Z A Z A A A Z A C A Z A A A Z Z A A Z A A A Z C B E 20 D A E 23   33 43
31 Pavel Ptacek   BETA Ursus Orienteering, CZE B A A Z A Z B A A Z A B Z A A Z A Z Z A A A Z C A Z A A A Z Z Z A A A A A Z C B E 8 D B E 17   33 85
32 Andreina Brandi   Corsaorientamento Club Roma, ITA B A A Z A Z B Z Z Z A A Z A A Z A Z A A A Z Z C A Z A A Z Z Z Z A Z Z A A Z C B E 17 D B E 16   33 93
33 Anne Straube   SV Lengefeld, GER B A A A A Z B Z Z A A B Z A A Z A Z A A A Z A C A Z A A A Z Z Z A A Z A A Z C B E 16 D B E 25   33 101
34 Nina Doellgast klubbmärke MTV Seesen, GER B A A X A Z B Z Z Z Z B Z A A A A Z Z A A Z A C A Z A A A Z Z Z A A A A A Z C B E 23 D B E 21   33 104
35 Tom Dobra   University of Bristol OC, GBR B A A A A Z B A A A A B Z A A Z C Z Z A A Z Z C A Z A A A Z Z Z A A A A A Z C B E 23 D B E 32   33 115
36 Esko Junttila klubbmärke Muuramen Rasti, FIN B A A A A Z B Z A A A B Z A A Z A Z Z A A Z A C A Z A A A Z Z A A A A A A Z C E E 31 D A E 31   33 122
37 Adam Gruca   Stowarzyszenie Rozwoju Orienteeringu, POL B A A A A Z C Z Z A A B Z A A A A Z A A A Z Z C A Z A A A Z Z Z A A A A A Z C D E 14 D B E 22   33 156
38 Marta Kapolka   Stowarzyszenie Rozwoju Orienteeringu, POL B A A A A Z B Z Z A Z B Z A A Z B Z Z A A Z Z C A Z Z A A Z A Z A Z A A A Z C D E 14 F C E 14   33 208
39 Simone Frascaroli   FISO TRAIL-O, Italy, ITA B A A A A Z B Z A Z A B Z A A Z A A A A A A Z C A Z A A A Z B Z A A A A A Z C B E 17 D A E 11   32 28
40 Robertas Stankevic   O! Klaipeda, LTU B A Z Z A Z B Z Z A A B Z A A A A Z Z A A Z Z C A Z A A A Z Z Z A A Z A A Z C B E 26 D A E 26   32 52
41 Daniele Guardini   ASD ORSA MAGGIORE, ITA B A A Z A Z B Z A A A B Z A A Z A Z Z A A Z A C A Z A A A Z Z Z A A Z A A Z C B E 12 D B E 27   32 99
42 Davide Martignago   FISO TRAIL-O, Italy, ITA B A A Z A Z B Z A Z A B Z Z A A A Z Z A A Z Z C A Z A A A A A Z A Z A A A Z C B E 25 D B E 18   32 103
43 Nicolo Bugane   FISO TRAIL-O, Italy, ITA B A A Z A Z B A A A A B Z A A Z A Z Z A A Z Z C A Z A A A Z A Z A A A A A Z C B E 21 D B E 24   32 105
44 Renato Bettin   FISO TRAIL-O, Italy, ITA B Z A Z A Z B Z Z A A A Z A A Z A Z A A A Z Z D A Z A A A Z Z Z A Z A A A Z C B E 18 F B E 19   32 157
45 Jacek Wieszaczewski klubbmärke Orientop Wroclaw, POL B A A A A Z B Z A A Z B Z A A Z A Z Z A A Z Z C A Z A A Z Z B Z A A A A A Z C D E 15 D B E 24   32 159
46 Jana Kostová klubbmärke Sportovní klub vozíckáru Praha, CZE B A A A A Z B Z A A A B Z Z A Z A Z A A A Z Z C A Z A A A Z Z A A A A A A Z C D E 39 D B E 20   32 179
47 Kristaps Mierlauks klubbmärke TSK Spriditis, LAT B A A A A Z B Z Z A A B Z A A A A A Z A A Z Z C Z Z A A A Z B Z A A A A A Z C D E 35 F A E 32   32 187
48 Normunds Narvaišs klubbmärke TSK Spriditis, LAT B A A Z A Z C Z A A A B Z A Z Z A Z Z A A Z Z C A A A A A Z Z Z A Z A A A Z C E E 34 D B E 44   32 198
49 Mykola Opanasenko   OSK Prolisok, UKR B A A A A Z B A A A A B Z A A Z A Z A A A Z A C A Z A A A Z Z Z A Z A A A A E B E 50 D B E 33   32 203
50 Ralph Körner klubbmärke OLV Landshut, GER B A A A A Z B A A A A B Z A A Z A Z Z A A Z A C A Z A A A Z A Z A A A A A Z B C D 18 D A E 16   32 214
51 Adam Stalka   Stowarzyszenie Rozwoju Orienteeringu, POL B A Z Z A Z B A A Z A B Z A A Z A Z Z A A Z Z C A Z A A A Z A Z A A Z A A Z C B E 18 D A E 20   31 38
52 Ivan Kyselov   OSK Prolisok, UKR B Z Z A A Z B A A Z A B Z Z A Z A Z Z A A Z Z C Z Z A A A Z Z Z A A A A A Z C B E 27 C B E 31   31 178
53 Magnus Sterner klubbmärke Strängnäs-Malmby OL, SWE B A Z A A Z B A A A Z B Z A A Z A Z A A A Z A C A Z A A A Z Z Z A A A A A Z C D E 14 D A E 17   30 91
54 Jirí Kalousek   VSK CVUT FS Praha, CZE B A A Z A Z B Z Z Z A B Z A A A A Z Z A A A A C A Z A A A A A A A A A A A Z C B E 15 D B E 18   30 93
55 Valerii Lytvynov   OSK Prolisok, UKR A A A A A Z B Z A Z A B A A A Z B Z Z A A Z A C A Z Z A A Z C Z A A A A A Z C B D 26 D B E 19   30 165
56 Libor Forst klubbmärke MatFyz Praha, CZE B A A Z A Z B Z A Z A B X A A A A A A A A Z Z C A Z Z A A Z Z Z A Z A A Z Z C B E 22 E B E 27   30 169
57 Nicola Galvan   FISO TRAIL-O, Italy, ITA B A A Z Z B B Z A A A B Z A A Z A Z Z A A Z Z C A Z A A A Z Z Z Z A Z A A Z B B E 36 D B E 35   30 191
58 Jonatán Furucz klubbmärke Farmaceut Bratislava, SVK B Z A A A Z A Z Z A A A Z A A A A Z Z A A Z A C Z Z Z A A Z Z Z A A A A A Z C B E 17 D B E 19   29 96
59 Aleksandra Mazan   UKS Traper Zlocieniec, POL B A A A A Z A Z A Z A B Z A A Z C Z A Z Z Z Z C A Z Z A Z Z Z Z A A A A A Z C B E 26 F A E 22   29 108
60 Pavel Šprynar klubbmärke Sportovní klub vozíckáru Praha, CZE B A A Z A Z B Z Z A A B A A A A A A Z A A A Z C A A A A A Z Z A A A A A A Z C B E 37 D A F 36   29 133
61 Hanka Doležalová klubbmärke Tjeckien, CZE B A A Z A Z B Z A A A B Z Z A Z A Z Z A A Z A D A Z A A Z Z B Z A A A A A Z C B E 45 D B E 39   29 144
62 Graham Urquhart klubbmärke Octavian Droobers, GBR B A A A Z Z C Z Z A A Z Z A A Z A Z Z A A Z A C A Z A A A A A Z Z A A A A Z C D D 61 D B F 22   29 323
63 Borja Slamic   Team Slovenia, SLO B Z Z Z A Z B Z Z A A B Z Z A A A A Z A A Z Z C A Z A Z A Z Z Z A A A A Z Z C B E 19 D A E 22   28 41
64 Fulvio Lenarduzzi   Orienteering School Friuli, ITA B A A Z A Z A A A A Z B Z A A Z A A Z Z A Z Z C A Z A A A Z A Z A Z A A A Z C B E 49 D A E 28 -1 28 77
65 Elizabeth Urquhart klubbmärke Octavian Droobers, GBR B A Z A A A B Z Z A A A Z Z A Z A Z Z A A Z A C A Z Z A A A B Z A Z A A A A B D C 47 B A D 66   28 413
66 Vladyslav Vovk   OSK Prolisok, UKR B Z A Z A Z B A A Z Z B Z A A Z B Z A A A Z A C A Z A A A A A Z A A A A A Z C D E 18 D A E 13   27 91
67 Iryna Kulykova   OSK Prolisok, UKR B A A A A Z B Z A A A B A A Z Z A A A A A A A C A Z A Z A Z Z A A A A A A Z C B E 31 D B E 52   27 143
68 Mateja Keresteš   Team Slovenia, SLO B Z A Z A Z B A Z A A B A A A Z A Z A A A Z A B A Z A A A Z A A A A A A A Z C B E 13 F B E 23   27 156
69 Serhii Kyrychenko   OSK Prolisok, UKR B Z A Z A B B Z A A A B Z A A Z A A Z Z Z Z Z C Z Z A A A Z Z A A A C A A Z C B E 22 D A E 29   26 51
70 Katarzyna Urbaniak   Stowarzyszenie Rozwoju Orienteeringu, POL B A Z A Z Z B Z Z A A B Z Z A Z C Z A Z Z Z A C A Z A A Z Z B Z Z A A A A Z C B E 40 D A E 55   25 95
71 Miroslav Šimek klubbmärke SK Los Melník, CZE Z A A Z A Z C A A Z Z B Z A A Z Z Z A A A Z A C A Z Z Z Z Z Z Z A Z Z A A Z C B E 21 D B E 19   25 100
72 Michaela Patassiova   ŠK Sandberg, SVK B Z A A Z Z B Z A AZ A A Z Z A Z A Z A A A X Z C Z Z A Z A A C Z A A A A A Z C B E 21 F A E 34   25 115
73 Tadas Mackevicius   OK Oriens, LTU B Z Z A A B B Z A A A B Z A A A C Z A A Z Z A C A Z A Z A A A Z A Z A A A Z C D E 29 D A E 39   25 128
74 Viacheslav Sarhsian   OSK Prolisok, UKR B A A A A B B Z A A A B Z A A Z B A A Z Z Z A C B Z A A A Z B Z A A Z A A Z C B A 75 D B E 59   25 254
75 Jela Furuczová klubbmärke Farmaceut Bratislava, SVK B A A A Z Z B Z A A Z B A A Z Z B Z A A A Z Z B Z Z A A A Z B A A A A A Z Z C B E 77 D A E 86   24 163
76 Eva Fredholm klubbmärke OK Linné, SWE A Z A A A B B Z A A A B Z A A Z B A Z A A Z Z A C Z A A A A C A A A Z A A Z C E E 33 D B E 34   24 187
77 Piergiorgio Zancanaro   FISO TRAIL-O, Italy, ITA B A A Z A A B A A Z A B Z A A A A Z A A A A A C D Z Z A A A B A Z A A A A Z C B E 37 D B E 26   23 123
78 Marcin Labeda klubbmärke Orientop Wroclaw, POL B A Z A A Z B Z A A A B Z Z Z A C A Z A A Z Z C A A E Z Z A A A A Z A A A Z C B D 27 D A E 60   23 147
79 Vladimir Sloboda   --, SVK B A A A A Z B Z A A A B Z A Z A A A A A A A A C A A Z A A Z A A A A A Z A A C B E 25 Z A E 71   23 156
80 Petr Krystek klubbmärke Sportovní klub vozíckáru Praha, CZE B A Z Z A A B Z Z A Z B Z Z A A Z Z A Z Z Z A C A A A Z A Z Z Z A Z Z A A Z D B D 26 F A C 31   23 297
81 Tjasa Jug   Team Slovenia, SLO B Z Z A A Z A Z Z Z A Z Z A A A C Z Z A A Z A C A Z A Z A Z B A Z A Z A A A C B E 16 C A E 17 -2 22 93
82 Alessandro Casarin klubbmärke Or. Swallows Noale, ITA B Z A Z A Z Z Z A A Z B Z A Z Z A Z A A A Z A C Z Z Z A A Z C Z A A Z A Z Z C B E 41 D A E 57 -1 22 98
83 Bohuslav Hulka klubbmärke Sportovní klub vozíckáru Praha, CZE B A A A Z A B A A A A Z Z Z A A B A Z Z Z Z A C A Z A A A Z B Z Z A A A A Z E B E 32 D A E 30   22 122
84 Linda Straková klubbmärke SK Los Melník, CZE B A Z Z A A A Z Z A Z B Z Z Z Z A Z Z A A Z A C A Z A Z Z Z Z A Z Z A A Z A C E E 37 D A E 38 -1 22 135
85 Gytis Spundzevicius   OK Oriens, LTU B Z A A A B B Z A A A B Z A Z A C Z A A Z Z A C A A A Z Z A C Z A Z Z A A A C B E 25 E A E 37   21 122
86 Matyas Kost klubbmärke Sportovní klub vozíckáru Praha, CZE B A A A Z Z A Z Z A Z Z Z A A Z B A Z A Z Z A B A A Z Z A Z B Z A A Z A A A C D E 36 F A E 34   21 190
87 Ovidijus Mickevicius   Devyni OSK, LTU B Z A Z A Z A A Z Z Z B Z Z A Z B A A A Z Z Z B Z Z A Z Z A Z A A Z A Z A Z Z B E 55 D A C 46   21 221
88 Marzena Borucka   Polish Orienteering Federation, POL B A A A Z B Z A A Z A B Z A Z A C A A Z A Z A C B A Z A A A Z A A Z A A A Z B F D 16 F A C 24   21 340
89 Jan Zdanowicz   Polish Orienteering Federation, POL A Z A A Z B A Z Z A A Z Z A A Z A Z A Z A A A C A Z A Z A Z B A A B A C B C C B E 17 D B E 34   20 111
90 Agata Ciesluk   Polish Orienteering Federation, POL Z A Z A Z B Z A Z A A B Z A Z Z Z A Z A A A A C B A A Z A Z Z Z A Z A Z Z A B C A 10 F B C 7   20 377
91 Zbygniew Bak   WKS Wawel, POL B A A Z A Z B Z A Z A Z Z Z A A C A Z Z A Z A B Z Z Z A A A B A A Z Z Z Z A D C D 36 C B E 16   19 352
92 Jarmila Mrtková klubbmärke Sportovní klub vozíckáru Praha, CZE A Z A Z A B A Z A A Z B Z Z A Z B A Z A A A A C Z Z A Z A Z C A Z Z A A A A D D C 34 F C E 30   19 364
93 Miroslav Špidlen klubbmärke Sportovní klub vozíckáru Praha, CZE B A A Z A A B Z Z Z Z B Z Z A A C A Z Z Z A A Z B A A Z A Z B A A Z Z A Z A C B E 25 F A E 24   18 109
94 Ingrida Mickeviciute   Devyni OSK, LTU Z A Z A Z B B Z A Z A B Z Z A A C Z Z Z A Z A B Z A A Z Z A Z A A A Z Z A Z Z B E 62 Z C E 42   18 284
95 Owe Fredholm klubbmärke OK Linné, SWE A Z A A A Z B A A A Z Z Z A Z Z A A A Z A A A C A A Z Z A A A A A A Z A A A D B E 48 D B E 35   16 203
96 Francesco Valentini klubbmärke Padova Orienteering, ITA B A A A Z B B Z Z A AD Z A A A A C A A Z Z Z AZ C A A A Z Z A C A A A A Z A A B C D 47 E C C 48 -1 15 455
Programming by Antal rätt: 87 77 82 58 84 78 76 76 43 44 77 80 89 77 85 71 70 73 56 82 84 81 51 86 77 83 80 76 83 78 59 72 88 35 75 89 87 82 82 71 83   69 47 87    
Martin Fredholm Antal rätt i %: 91 80 85 60 88 81 79 79 45 46 80 83 93 80 89 74 73 76 58 85 88 84 53 90 80 86 83 79 86 81 61 75 92 36 78 93 91 85 85 74 86   72 49 91