klubbmärke Slovak TrailO weekend 2021 - PreO sprint klubbmärke
Farmaceut Bratislavas tävling i PreO, långdistans
lördagen den 23 oktober 2021
Klass: E Kontroll 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 Tk 1-6 Avdrag
Maxtid
Resultat
Namn Klubb \ Rätt Z A Z - A Z A Z A A A A A Z A Z A A Z Sek Poäng Sek
1 Pavel Ptacek   BETA Ursus Orienteering, CZE Z A Z Z A Z A Z A A A A A Z A Z A A Z 161   12 161
2 Tomáš Leštínský   Orienteering Advent, CZE Z A Z A A Z A Z A A A A A Z A Z A A Z 169   12 169
3 Ilze Lapina   Ziemelkurzeme OK, LAT Z A Z Z A Z A Z A A A A A Z A Z A A Z 206   12 206
4 Krystian Petersburski klubbmärke UKS Azymut 45 Gdynia, POL Z A Z Z A Z A Z A A A A A Z A Z A A Z 239   12 239
5 Bartlomiej Mazan   WKS Slask Wroclaw, POL Z A Z X A Z A Z A A A A A Z A Z A A Z 261   12 261
6 Juha Hiirsalmi klubbmärke Turun Metsänkävijät, FIN Z A Z A A Z A Z A A A A A A A Z A A Z 161   12 281
7 Aaron Gaio   FISO TRAIL-O, Italy, ITA Z A Z A A Z A Z A A A A A Z A Z A A A 188   12 308
8 Aleksandra Mazan   UKS Traper Zlocieniec, POL Z A Z Z A Z A Z A A A A A Z A Z A A Z 319   12 319
9 Anders Höije klubbmärke Göteborg-Majorna OK, SWE Z A Z Z A Z A Z A A A A A Z A Z A A A 235   12 355
10 Ralph Körner klubbmärke OLV Landshut, GER Z A Z A A Z A Z A A A A A A A Z A A Z 299   12 419
11 Magnus Sterner klubbmärke Strängnäs-Malmby OL, SWE Z A Z A A Z A Z A A A A A Z A Z A A Z 447   12 447
12 Marcello Lambertini   FISO TRAIL-O, Italy, ITA Z A Z A A Z A Z A A A A A A A Z A A A 243   12 483
13 Nina Doellgast klubbmärke MTV Seesen, GER Z A Z A A Z A Z A A A A A Z A Z A A Z 537   12 537
14 Pavol Bukovác klubbmärke Farmaceut Bratislava, SVK Z A Z Z A Z A Z A Z A A A Z A Z A A Z 174   11 174
15 Vitaliy Kyrychenko klubbmärke Ukraina, UKR Z A A A A Z A Z A A A A A Z A Z A A Z 196   11 196
16 Laura Eliza Lapina   Ziemelkurzeme OK, LAT Z A Z A A A A Z A A A A A Z A Z A A Z 221   11 221
17 Remo Madella   FISO TRAIL-O, Italy, ITA Z Z Z A A Z A Z A A A A A Z A Z A A Z 232   11 232
18 Robertas Stankevic   O! Klaipeda, LTU Z A Z A A Z A Z A A A A Z Z A Z A A A 122   11 242
19 Pinja Mäkinen klubbmärke Koovee, FIN Z A Z A A Z A Z A Z A A A Z A Z A A Z 257   11 257
20 Emil Kacin   Team Slovenia, SLO Z A Z Z A Z A A A A A A A Z A Z A A Z 264   11 264
21 Anne Straube   SV Lengefeld, GER Z A A A A Z A Z A A A A A Z A Z A A Z 265   11 265
22 Libor Forst klubbmärke MatFyz Praha, CZE Z A Z A A A A Z A A A A A Z A Z A A Z 277   11 277
23 Sebastiano Lambertini   FISO TRAIL-O, Italy, ITA Z A A X A Z A Z A A A A A Z A Z A A A 198   11 318
24 Bjarne Friedrichs klubbmärke MTV Seesen, GER Z A Z A A A A Z A A A A A Z A Z A A A 240   11 360
25 Hanka Doležalová klubbmärke Tjeckien, CZE Z A Z Z A Z A Z A Z A A A Z A Z A A Z 386   11 386
26 Daniele Guardini   ASD ORSA MAGGIORE, ITA Z A Z A A Z A Z A A A A Z Z A Z A A A 273   11 393
27 Tom Dobra   University of Bristol OC, GBR Z A Z A A Z A A A A A A A Z A Z A A Z 417   11 417
28 Michele Cera   FISO TRAIL-O, Italy, ITA Z A Z Z A Z A Z A A A A A Z A Z A A A 302 -1 11 422
29 Tamara Miklušová   TJ Rapid Bratislava, SVK Z A A A A Z A Z A A A A A Z A Z A A Z 429   11 429
30 Jacek Wieszaczewski klubbmärke Orientop Wroclaw, POL Z A Z A A Z A Z A Z A A A Z A Z A A A 320   11 440
31 Joanna Puternicka klubbmärke Orientop Wroclaw, POL Z A Z A A Z A Z A A A A Z Z A Z Z A Z 369   11 489
32 Serhii Kyrychenko   OSK Prolisok, UKR Z A Z A A A A Z A A A A A Z A A A A Z 379   11 499
33 Mykola Opanasenko   OSK Prolisok, UKR Z A Z A A Z A Z A A A Z A Z A Z A A A 386   11 506
34 Leif Eriksson klubbmärke Strängnäs-Malmby OL, SWE Z A A Z A Z A Z A A A A A A A Z A A Z 390   11 510
35 Katarzyna Urbaniak   Stowarzyszenie Rozwoju Orienteeringu, POL Z A Z A A Z A A A A A A A Z A Z A A Z 511   11 511
36 Tadas Mackevicius   OK Oriens, LTU Z A Z A A Z A A A A A A A Z A Z A A A 450   11 570
37 Simone Frascaroli   FISO TRAIL-O, Italy, ITA Z A A A A Z A A A A A A A Z A Z A A Z 222   10 222
38 Nicolo Bugane   FISO TRAIL-O, Italy, ITA Z A Z A A Z A A A A A Z A Z A Z A A Z 229   10 229
39 Arno Gronhovd klubbmärke Modum OL, NOR Z A Z A A Z A A A A A A A Z A Z A A Z 265 -1 10 265
40 Alessio Tenani   FISO TRAIL-O, Italy, ITA Z A Z Z A Z A A A A A Z A Z A Z A A A 183   10 303
41 Elvio Cereser klubbmärke Corivorivo Orienteering, ITA Z A A Z A Z A Z A A A A A Z A Z A A Z 306 -1 10 306
42 Andrius Jovaiša klubbmärke OSK "Falco", LTU Z A Z A A Z A A A A A Z A Z A Z A A Z 331   10 331
43 Normunds Narvaišs klubbmärke TSK Spriditis, LAT Z A Z Z A Z A Z A A A Z A Z A Z A A Z 356 -1 10 356
44 Zoltán Miháczi klubbmärke TIPO TKE, HUN Z A A Z A Z A Z A A A Z A Z A A A A Z 254   10 374
45 Adam Gruca   Stowarzyszenie Rozwoju Orienteeringu, POL Z A Z A A Z A A A Z A A A A A Z A A Z 262   10 382
46 Vladyslav Vovk   OSK Prolisok, UKR Z A Z A A Z A Z A A A A Z Z A Z A A A 269 -1 10 389
47 Nicola Galvan   FISO TRAIL-O, Italy, ITA Z A Z Z A Z A Z A Z A Z A A A Z A A Z 280   10 400
48 Adam Stalka   Stowarzyszenie Rozwoju Orienteeringu, POL Z A A A Z Z A Z A A A A A Z A Z A Z Z 302   10 422
49 Jirí Kalousek   VSK CVUT FS Praha, CZE Z A Z A A Z A A A Z A A A Z A A A Z Z 283   10 523
50 Viacheslav Sarhsian   OSK Prolisok, UKR Z A Z A A Z A Z A A A A Z Z A Z A A Z 530 -1 10 530
51 Pavel Kurfürst   VSK CVUT FS Praha, CZE Z A A Z A Z A A A A A Z A Z A Z A A Z 229   9 229
52 Andreina Brandi   Corsaorientamento Club Roma, ITA Z A Z Z A A A A A A A Z A Z A Z A A Z 263   9 263
53 Gytis Spundzevicius   OK Oriens, LTU Z A A Z A A A A A A A A A Z A Z A A Z 304   9 304
54 Maciej Urbaniak   Stowarzyszenie Rozwoju Orienteeringu, POL Z A A Z A Z A A A A A A Z Z A Z A A A 267   9 387
55 Miroslav Šimek klubbmärke SK Los Melník, CZE Z A Z A A Z A A A A Z Z A Z A Z A A Z 417   9 417
56 Graham Urquhart klubbmärke Octavian Droobers, GBR Z Z Z A A Z A A A Z A A A Z A Z A A Z 426   9 426
57 Ari Tertsunen klubbmärke Nurmeksen Sepot, FIN Z A Z A A A A A A A A Z A A A Z A A A 328   9 568
58 Mateja Keresteš   Team Slovenia, SLO Z A A A A Z A Z A A A Z A A A Z A A Z 471 -1 9 591
59 Miroslav Špidlen klubbmärke Sportovní klub vozíckáru Praha, CZE A A Z A A Z A Z A A A A Z Z A A A Z A 267 -1 9 627
60 Alessandro Casarin klubbmärke Or. Swallows Noale, ITA Z A A Z A Z A Z A A A Z A Z Z Z -- A A 287 -1 9 647
61 Linda Straková klubbmärke SK Los Melník, CZE Z A A Z A Z A A A Z A A A -- -- Z A A Z 540   9 780
62 Marta Kapolka   Stowarzyszenie Rozwoju Orienteeringu, POL Z A A Z A A A Z A Z A A Z Z A Z A A Z 336   8 336
63 Martin Fredholm klubbmärke OK Linné, SWE Z A Z A A A Z A A Z A A A Z A Z A A A 245   8 365
64 Davide Martignago   FISO TRAIL-O, Italy, ITA Z Z A A A Z A Z A A A Z Z Z A Z A A A 310   8 430
65 Iryna Kulykova   OSK Prolisok, UKR Z A Z A A Z Z A A A Z Z A Z A Z A A Z 520   8 520
66 Borja Slamic   Team Slovenia, SLO Z A Z Z A Z A A A A A Z A Z A Z A Z Z 416 -2 8 536
67 Fulvio Lenarduzzi   Orienteering School Friuli, ITA Z Z Z A A Z A A A Z A A A A A Z A A Z 466 -1 8 586
68 Valerii Lytvynov   OSK Prolisok, UKR Z A A A A Z A A A A A Z A A A Z Z A Z 407 -1 8 647
69 Jonatán Furucz klubbmärke Farmaceut Bratislava, SVK Z A Z Z A A A A A Z A A Z A A Z A Z A 291   8 651
70 Esko Junttila klubbmärke Muuramen Rasti, FIN Z A A A A Z A Z A Z A Z A A A Z A A -- 540 -1 8 780
70 Ivan Kyselov   OSK Prolisok, UKR Z A A A A Z A Z A Z A A A Z A Z A Z A 540 -2 8 780
72 Ingrida Mickeviciute   Devyni OSK, LTU Z A Z Z A A Z A A A Z A A Z A Z Z Z A 506   8 866
73 Zbygniew Bak   WKS Wawel, POL A A Z A A Z A A A Z A Z A Z A A -- -- -- 540   8 1020
74 Šimon Mižúr klubbmärke Farmaceut Bratislava, SVK A A A Z A A A A A A A Z A Z A Z A A Z 227   7 227
75 Tjasa Jug   Team Slovenia, SLO Z Z A A A Z A Z A Z A Z A Z A Z A A Z 329 -1 7 329
76 Renato Bettin   FISO TRAIL-O, Italy, ITA Z A Z Z A Z A A A Z A Z Z Z A Z A A Z 503 -1 7 503
77 Matyas Kost klubbmärke Sportovní klub vozíckáru Praha, CZE Z A A A A Z Z A A A A Z Z A Z Z A Z Z 151   7 511
78 Vladimir Sloboda   --, SVK A A A A A A A A A A A Z A Z A A Z A A 255   7 615
79 Jan Zdanowicz   Polish Orienteering Federation, POL A Z A Z A Z A Z A Z A Z A A A Z A A Z 509   7 629
80 Kristaps Mierlauks klubbmärke TSK Spriditis, LAT Z A A A A A A A A Z A A A Z A Z A A A 518 -1 7 638
81 Marcin Labeda klubbmärke Orientop Wroclaw, POL Z Z A A Z Z A Z A Z A Z A Z A Z A Z Z 521   7 641
82 Marzena Borucka   Polish Orienteering Federation, POL A A Z A A A A A Z Z A A A Z A A Z A Z 411   7 651
83 Owe Fredholm klubbmärke OK Linné, SWE Z A A A A A A Z A Z A Z A Z A Z A Z A 417 -1 7 657
84 Jarmila Mrtková klubbmärke Sportovní klub vozíckáru Praha, CZE A Z Z A A Z A A A A A A Z A Z A A A A 185 -1 7 665
85 Michaela Patassiova   ŠK Sandberg, SVK A A A A A Z A A A A A Z A A A A A A A 317 -1 7 677
86 Petr Krystek klubbmärke Sportovní klub vozíckáru Praha, CZE Z Z A A A A A Z A Z A Z A Z A Z Z A -- 482   7 722
87 Piergiorgio Zancanaro   FISO TRAIL-O, Italy, ITA A A A Z A Z A A A Z A A Z A A A Z A A 379   7 859
88 Agata Ciesluk   Polish Orienteering Federation, POL Z Z A Z Z Z A Z A Z Z Z A Z A A Z A A 410   6 770
89 Pavel Šprynar klubbmärke Sportovní klub vozíckáru Praha, CZE A Z A Z A A Z A A A A A Z Z A Z Z A Z 327   5 447
90 Elizabeth Urquhart klubbmärke Octavian Droobers, GBR Z A A A A A Z Z Z A Z A Z Z Z A A Z Z 473 -1 5 833
91 Bohuslav Hulka klubbmärke Sportovní klub vozíckáru Praha, CZE A Z A A A Z A A A Z A Z A Z A Z -- -- -- 540 -1 5 900
92 Ovidijus Mickevicius   Devyni OSK, LTU Z A A A A A A A Z Z A Z A Z A A Z Z A 493 -1 5 973
93 Jana Kostová klubbmärke Sportovní klub vozíckáru Praha, CZE Z A A Z A A Z A A Z A Z A Z A Z A A Z 365 -2 4 365
94 Francesco Valentini klubbmärke Padova Orienteering, ITA A Z Z A Z A A A A Z Z Z A A Z Z A Z Z 393   4 753
Programming by Antal rätt: 82 81 57 0 90 72 87 53 91 64 88 60 78 75 88 81 81 79 60    
Martin Fredholm Antal rätt i %: 87 86 61 0 96 77 93 56 97 68 94 64 83 80 94 86 86 84 64