klubbmärke Slovak TrailO weekend 2021 - TempO klubbmärke
Farmaceut Bratislavas tävling i PreO, TempO
lördagen den 23 oktober 2021
Klass: E Kontroll Station: 1 Station: 2 Station: 3 Station: 4 Station: 5 Station: 6 Station: 7 Station: 8 Använd
tid
Straff-
tid
Resultat
Namn Klubb \ Rätt A D E C Z Sek Plac.
(St./Tot.)
Z A F Z Z Sek Plac.
(St./Tot.)
A Z C F Z Sek Plac.
(St./Tot.)
E B Z Z Z Sek Plac.
(St./Tot.)
F A D E B Sek Plac.
(St./Tot.)
A Z D Z C Sek Plac.
(St./Tot.)
B D C Z A Sek Plac.
(St./Tot.)
B F A D Z Sek Plac.
(St./Tot.)
Sek
1 Maciej Urbaniak   Stowarzyszenie Rozwoju Orienteeringu, POL A D E C Z 28 (4/4) Z A F Z D 27 (12/4) A Z C F Z 28 (1/1) E B Z Z Z 27 (2/1) F A D E B 16 (4/1) A Z D F C 25 (8/1) B D C Z A 25 (10/1) B F A D Z 25 (3/1) 201 60 261
2 Pinja Mäkinen klubbmärke Koovee, FIN C D E C Z 39 (35/35) Z A F Z Z 66 (21/26) A Z C F Z 35 (5/13) E B Z Z Z 28 (3/7) F A D E B 18 (6/5) A Z D Z C 37 (2/2) B D C Z A 30 (15/2) B F A D Z 24 (2/2) 277 30 307
3 Marcello Lambertini   FISO TRAIL-O, Italy, ITA A D E C Z 33 (11/11) Z A F Z B 45 (30/10) A Z C F Z 45 (14/6) E B Z Z Z 36 (7/5) F A D E B 15 (3/3) A Z D F C 35 (21/5) B D C Z A 24 (7/3) B F A D Z 36 (7/3) 269 60 329
4 Pavel Ptacek   BETA Ursus Orienteering, CZE A D E Z Z 23 (24/24) Z A F E Z 29 (14/14) A Z C F Z 37 (8/5) E B Z Z D 31 (24/9) F A D E B 25 (17/8) Z Z D Z C 33 (15/8) B D C Z A 20 (1/5) B F A D Z 43 (11/4) 241 120 361
5 Juha Hiirsalmi klubbmärke Turun Metsänkävijät, FIN A D E Z Z 40 (37/37) Z A F Z Z 25 (1/6) A Z C F Z 29 (2/2) E B F Z Z 20 (15/3) F A D E B 26 (18/2) A Z D F C 26 (9/3) Z D Z Z A 25 (78/9) B F A D Z 22 (1/5) 213 150 363
6 Sebastiano Lambertini   FISO TRAIL-O, Italy, ITA A D E C Z 27 (2/2) Z A F Z Z 42 (3/1) A Z C F B 58 (49/9) E B Z Z D 42 (35/13) F A D E B 21 (11/11) A Z D Z C 44 (4/7) B D C Z A 37 (23/6) B F A D Z 34 (5/6) 305 60 365
7 Anders Höije klubbmärke Göteborg-Majorna OK, SWE A D E C Z 30 (6/6) Z A F Z D 38 (23/8) A C C F Z 28 (19/8) E B Z Z Z 31 (4/4) F A D E B 24 (12/4) A Z D F C 34 (17/6) B D C E A 27 (52/7) B F A D Z 42 (9/7) 254 120 374
8 Simone Frascaroli   FISO TRAIL-O, Italy, ITA Z D E C Z 35 (31/31) Z A F Z Z 54 (11/18) A Z C F Z 42 (12/10) E B Z Z Z 33 (6/6) E A D E B 24 (57/10) A Z D F C 34 (17/11) B D C Z A 25 (10/8) Z F A D Z 32 (24/8) 279 120 399
9 Ralph Körner klubbmärke OLV Landshut, GER A D E C F 38 (34/34) Z A F Z D 32 (17/22) A E C F Z 30 (22/21) E B Z Z D 28 (19/16) F A D E B 18 (6/13) Z Z D F C 34 (46/18) B D C Z A 21 (3/14) B F A D Z 27 (4/9) 228 180 408
10 Tomáš Leštínský   Orienteering Advent, CZE A D E C Z 28 (4/4) Z A F Z D 37 (22/6) A Z C F B 39 (30/11) E B F A Z 35 (48/23) F A D E B 19 (9/17) A Z D F C 30 (12/14) B D C Z A 32 (17/10) B F A D Z 49 (14/10) 269 150 419
11 Zoltán Miháczi klubbmärke TIPO TKE, HUN A D E C Z 32 (9/9) B A F Z D 29 (41/20) A Z C F Z 33 (4/7) E B F Z D 30 (43/15) Z A D E B 19 (50/22) A Z D F C 26 (9/16) B D C Z A 22 (5/11) B F A D E 30 (21/11) 221 210 431
12 Bartlomiej Mazan   WKS Slask Wroclaw, POL A D E C Z 38 (15/15) Z A F Z D 34 (20/9) A E C F Z 41 (31/14) E B Z A Z 37 (30/14) F A D E B 26 (18/13) A Z D Z C 40 (3/10) Z D C Z A 36 (64/12) B F A D Z 60 (21/12) 312 120 432
13 Arno Gronhovd klubbmärke Modum OL, NOR A D E C Z 47 (21/21) Z A F Z D 40 (26/16) A Z E F B 39 (53/32) E B Z Z D 36 (29/27) F A D E B 16 (4/23) A Z D F C 44 (29/20) B D C Z A 24 (7/18) B F A D Z 37 (8/13) 283 150 433
14 Aaron Gaio   FISO TRAIL-O, Italy, ITA A D E C Z 27 (2/2) Z A F E D 44 (51/24) A E C F Z 33 (25/22) E B F Z Z 30 (21/17) F A D E B 19 (9/15) C Z D F C 47 (59/22) B D C Z A 25 (10/21) B F A D Z 35 (6/14) 260 180 440
15 Krystian Petersburski klubbmärke UKS Azymut 45 Gdynia, POL C D E C F 36 (53/53) Z A F Z D 32 (17/36) A Z C F Z 37 (8/25) E B Z Z Z 23 (1/11) F A D E B 13 (1/7) A Z D Z C 30 (1/4) B Z C Z A 18 (40/4) A F Z D E 50 (74/15) 239 210 449
16 Daniele Guardini   ASD ORSA MAGGIORE, ITA A D E C Z 43 (19/19) Z A F B Z 47 (31/19) A Z C F Z 45 (14/12) E B Z Z Z 48 (14/10) F A D E B 24 (12/9) A Z D F C 38 (23/9) B D Z Z A 42 (71/13) Z F A D Z 58 (42/16) 345 120 465
17 Alessio Tenani   FISO TRAIL-O, Italy, ITA A D E C Z 33 (11/11) B A F E D 41 (72/40) A Z C F Z 30 (3/22) E B Z Z D 30 (21/17) F A D E B 26 (18/18) C Z D F C 51 (62/27) B D C Z A 35 (20/23) B F A D Z 45 (13/17) 291 180 471
18 Adam Gruca   Stowarzyszenie Rozwoju Orienteeringu, POL Z D E C F 34 (52/52) Z A F B Z 39 (25/38) A E C F Z 26 (17/33) E B F Z Z 35 (28/30) F A D E B 24 (12/24) A Z D F C 45 (33/24) B D C Z A 20 (1/20) B F A D E 39 (29/18) 262 210 472
19 Laura Eliza Lapina   Ziemelkurzeme OK, LAT A D E C F 50 (42/42) B A F Z Z 58 (40/41) A C C F Z 51 (38/39) E B Z Z Z 36 (7/32) F A D E B 29 (26/27) A Z D F C 38 (23/23) B D C Z A 43 (30/22) B F A D Z 52 (16/19) 357 120 477
20 Pavol Bukovác klubbmärke Farmaceut Bratislava, SVK A D E C Z 40 (17/17) Z A F Z Z 42 (3/2) A Z C F Z 51 (16/3) E B Z Z Z 38 (9/2) F A D E B 46 (48/6) A Z D F Z 47 (59/12) Z D C Z A 27 (52/14) Z F A D Z 69 (53/20) 360 120 480
21 Martin Fredholm klubbmärke OK Linné, SWE A D E C Z 49 (23/23) Z A F Z D 33 (19/14) A Z C F Z 62 (24/17) E B Z Z Z 51 (16/12) F A D E B 30 (28/12) A Z D F C 45 (33/13) Z D C Z A 36 (64/18) B F A D E 56 (40/21) 362 120 482
22 Vitaliy Kyrychenko klubbmärke Ukraina, UKR A D E B Z 37 (33/33) Z A F Z Z 42 (3/13) A Z C F B 34 (27/14) E B Z Z Z 31 (4/8) E A D E Z 24 (72/21) A Z D F C 44 (29/19) B D C Z A 26 (13/16) Z F A D F 43 (57/22) 281 210 491
23 Robertas Stankevic   O! Klaipeda, LTU A D E C Z 38 (15/15) Z A F Z B 50 (36/17) A Z C F B 66 (52/29) E B Z Z Z 44 (12/22) F A D E B 18 (6/16) A Z D F C 40 (26/15) Z D C Z A 54 (76/25) B F A D Z 63 (26/23) 373 120 493
24 Ari Tertsunen klubbmärke Nurmeksen Sepot, FIN A D E C Z 48 (22/22) Z A F Z Z 44 (7/5) A E C F Z 51 (38/14) E B F Z Z 54 (38/21) E A D E B 27 (58/27) A Z D F C 50 (38/29) B D C Z A 52 (46/28) B F A D Z 60 (21/24) 386 120 506
25 Leif Eriksson klubbmärke Strängnäs-Malmby OL, SWE A D E C Z 31 (7/7) Z A F Z C 47 (31/10) A E C F Z 38 (29/18) E B F A D 29 (61/33) F A D E B 32 (33/30) Z Z D F C 33 (45/33) B D C Z A 35 (20/30) B F A D E 33 (26/25) 278 240 518
26 Emil Kacin   Team Slovenia, SLO A D E C F 57 (50/50) Z A F Z Z 44 (7/24) A E C F Z 42 (33/27) E B Z A D 39 (51/35) F A D E B 29 (26/32) A Z D F C 46 (35/31) B D C Z A 37 (23/27) B F A D E 47 (31/26) 341 180 521
27 Pavel Kurfürst   VSK CVUT FS Praha, CZE C D E Z F 31 (69/69) Z A F Z Z 36 (2/34) A Z C F Z 37 (8/22) E B Z A Z 30 (21/17) F A D E B 27 (22/19) Z Z D Z C 44 (29/17) B D C Z A 40 (28/17) Z F A D E 74 (70/27) 319 210 529
28 Remo Madella   FISO TRAIL-O, Italy, ITA A D E B F 38 (55/55) Z A F Z Z 46 (10/30) A Z C F Z 35 (5/20) E B F Z D 29 (42/24) Z A D E B 33 (61/32) A Z D F C 29 (11/26) B D C Z A 45 (34/26) Z F A D E 35 (50/28) 290 240 530
29 Magnus Sterner klubbmärke Strängnäs-Malmby OL, SWE A D E C Z 31 (7/7) B A F Z D 44 (51/26) A E C F Z 33 (25/26) E B Z A Z 48 (36/26) F A D E B 36 (39/26) C Z D F C 40 (52/32) B D C E A 29 (55/34) B F A D Z 62 (24/29) 323 210 533
30 Libor Forst klubbmärke MatFyz Praha, CZE Z D E C F 46 (60/60) Z A F Z D 40 (26/44) A C C F Z 52 (41/42) E B Z Z Z 40 (10/34) E A D E B 29 (59/37) C Z D F C 36 (47/37) B D C Z A 32 (17/35) B F A D Z 57 (20/30) 332 210 542
31 Bjarne Friedrichs klubbmärke MTV Seesen, GER A D E C Z 36 (13/13) B A F Z D 67 (66/38) Z E C F Z 59 (70/50) E B Z Z Z 54 (17/41) F A D E B 27 (22/38) A Z D F C 48 (37/36) B D C Z A 28 (14/33) B F A D E 47 (31/31) 366 180 546
32 Michele Cera   FISO TRAIL-O, Italy, ITA A D E Z Z 35 (31/31) Z A F Z Z 43 (6/10) Z C C F Z 52 (64/34) E B Z Z D 34 (25/30) E A D E B 29 (59/35) C Z D F C 54 (67/38) B D C Z A 38 (26/38) B F A D Z 52 (16/32) 337 210 547
33 Šimon Mižúr klubbmärke Farmaceut Bratislava, SVK A D E C Z 22 (1/1) B A F Z Z 31 (16/3) A Z C F B 31 (23/4) E B F A D 37 (67/25) F A B E B 21 (52/29) A Z D F C 21 (6/21) B C C Z A 24 (48/24) Z F E D E 46 (72/33) 233 330 563
34 Davide Martignago   FISO TRAIL-O, Italy, ITA A D E C Z 40 (17/17) B A F Z D 57 (60/34) A Z C F Z 58 (19/31) E C Z Z D 33 (47/36) E A D E B 36 (63/41) Z Z D F C 41 (53/45) B D C Z A 23 (6/39) B F A D Z 68 (28/34) 356 210 566
35 Jirí Kalousek   VSK CVUT FS Praha, CZE A D E C Z 37 (14/14) B A F Z Z 60 (43/21) A E C F Z 55 (47/28) E B Z Z Z 43 (11/20) F A D E B 30 (28/20) Z Z D F C 46 (58/27) Z D C Z A 44 (73/31) Z F E D Z 55 (61/35) 370 210 580
36 Tom Dobra   University of Bristol OC, GBR A D E C Z 54 (25/25) Z A F Z D 62 (46/31) A E C F B 54 (66/43) E B Z Z D 41 (32/39) F A D E B 32 (33/38) A Z D F C 66 (47/39) B D C Z A 47 (35/40) B F A D Z 77 (31/36) 433 150 583
37 Nina Doellgast klubbmärke MTV Seesen, GER A F E C Z 33 (29/29) Z A F Z D 43 (28/28) A Z C F Z 40 (11/18) E B Z A D 46 (54/27) F A D E B 27 (22/25) A Z D F C 44 (29/24) B Z C Z A 40 (68/29) A F Z D E 42 (69/37) 315 270 585
37 Marta Kapolka   Stowarzyszenie Rozwoju Orienteeringu, POL C D E Z F 40 (75/75) Z A F Z D 48 (33/58) A E C F Z 41 (31/48) E B Z Z Z 45 (13/38) F A D E B 32 (33/36) C Z D F C 43 (54/39) B D C Z A 49 (43/41) C F A D Z 47 (31/37) 345 240 585
39 Jonatán Furucz klubbmärke Farmaceut Bratislava, SVK C D E C F 44 (58/58) B A F Z D 50 (56/60) A D C F Z 51 (38/55) E B Z A Z 28 (19/45) F A D E B 14 (2/40) A Z D F C 38 (23/35) B D C E A 24 (48/37) Z F A D E 45 (58/39) 294 300 594
40 Ilze Lapina   Ziemelkurzeme OK, LAT A C E C Z 56 (46/46) Z A F Z Z 44 (7/22) A E C F Z 54 (44/29) E B F Z Z 39 (31/29) F A D E B 47 (49/31) A Z D F C 43 (28/30) Z E C Z A 46 (85/42) Z F A D Z 58 (42/40) 387 210 597
41 Kristaps Mierlauks klubbmärke TSK Spriditis, LAT Z D E C F 49 (62/62) Z A F Z B 53 (39/53) A Z C F Z 42 (12/36) E B F Z C 49 (56/42) F A D E B 40 (43/43) A Z D F C 52 (40/42) B D C Z A 49 (43/44) B F Z D Z 54 (38/41) 388 210 598
42 Elvio Cereser klubbmärke Corivorivo Orienteering, ITA A D E C F 54 (45/45) B C F Z D 43 (73/61) A E C F Z 43 (34/54) E B F Z D 31 (44/49) F A D E B 26 (18/47) Z Z D F C 49 (61/51) B D C Z A 33 (19/48) B F A D Z 52 (16/42) 331 270 601
43 Tadas Mackevicius   OK Oriens, LTU A Z E C Z 45 (39/39) Z A F Z B 48 (33/33) B D D F Z 37 (76/49) E B Z Z D 41 (32/44) F A D E B 30 (28/42) A Z D Z C 51 (6/34) B D C Z A 35 (20/32) Z F Z D E 46 (72/43) 333 270 603
44 Tamara Miklušová   TJ Rapid Bratislava, SVK Z D E Z F 49 (78/78) Z A Z E Z 46 (54/69) A E C Z Z 41 (55/67) E B Z Z D 41 (32/59) F A D E B 30 (28/55) A Z D F C 36 (22/50) B D C Z A 24 (7/45) B F Z C Z 28 (42/44) 295 330 625
45 Jacek Wieszaczewski klubbmärke Orientop Wroclaw, POL B D E B F 40 (75/75) B A F Z D 42 (48/66) A E C F Z 47 (36/59) E B F Z D 35 (48/54) F A D E B 27 (22/52) A Z D F C 34 (17/47) B D C Z A 44 (31/46) Z F A D Z 57 (41/45) 326 300 626
46 Esko Junttila klubbmärke Muuramen Rasti, FIN A D E Z Z 51 (44/44) Z A F Z Z 68 (23/32) Z Z C F Z 56 (48/37) E B F Z D 59 (61/46) F A D E B 32 (33/44) C Z D F C 56 (69/48) B D C Z A 48 (40/49) B F A D E 61 (46/46) 431 210 641
47 Andreina Brandi   Corsaorientamento Club Roma, ITA Z D E C F 46 (60/60) Z C F E D 52 (79/71) A E C F Z 49 (37/62) E B Z Z Z 57 (18/50) F A D E B 24 (12/48) C Z D F C 36 (47/49) B D C Z A 38 (26/47) C F E D Z 52 (60/47) 354 300 654
48 Renato Bettin   FISO TRAIL-O, Italy, ITA A D Z C Z 49 (41/41) Z A F Z D 73 (49/48) Z Z C F Z 73 (58/51) E B F Z D 49 (56/52) F A D E B 36 (39/51) A Z D F C 57 (43/52) B D C Z A 47 (35/51) B F Z D Z 64 (49/48) 448 210 658
49 Nicolo Bugane   FISO TRAIL-O, Italy, ITA Z D E Z F 51 (80/80) Z A F E Z 48 (33/62) A E C F Z 53 (42/58) E B F Z Z 34 (25/47) F A D E B 31 (32/45) A Z D F C 46 (35/44) B D C Z A 37 (23/43) Z F Z D E 60 (78/49) 360 300 660
49 Aleksandra Mazan   UKS Traper Zlocieniec, POL B D E Z Z 26 (46/46) Z A F E D 29 (41/43) A C Z F Z 28 (49/44) E A Z Z D 25 (40/43) E A D E B 23 (55/46) A Z D F C 33 (15/41) B D C Z A 21 (3/35) D Z A Z C 55 (89/49) 240 420 660
51 Andrius Jovaiša klubbmärke OSK "Falco", LTU Z D E C F 37 (54/54) Z A F Z D 43 (28/42) A Z C F B 45 (35/38) E B F Z Z 34 (25/37) F A D E B 32 (33/34) Z Z E F C 35 (79/43) Z D Z Z A 48 (86/52) Z F A D E 38 (51/51) 312 360 672
52 Jana Kostová klubbmärke Sportovní klub vozíckáru Praha, CZE A D E C Z 55 (26/26) Z A F E D 66 (65/47) A Z D F B 58 (69/57) E B F A Z 28 (41/51) F A D E B 39 (41/50) A Z D F C 34 (17/46) B D B Z A 33 (59/50) B F Z D E 61 (62/52) 374 300 674
53 Adam Stalka   Stowarzyszenie Rozwoju Orienteeringu, POL B Z E C F 41 (77/77) Z A F E Z 28 (13/51) A Z C F Z 36 (7/35) E Z F Z Z 48 (55/40) F A D Z Z 43 (83/53) Z E D Z C 53 (65/53) B D Z Z A 34 (60/54) B F Z D Z 47 (31/53) 330 360 690
54 Vladyslav Vovk   OSK Prolisok, UKR A D E Z Z 34 (30/30) B C F E Z 32 (63/50) A E C F B 41 (55/52) E B F A D 35 (65/55) F A D E B 24 (12/53) Z D C Z C 53 (84/58) B D C E A 31 (57/57) B F A D Z 52 (16/54) 302 390 692
55 Joanna Puternicka klubbmärke Orientop Wroclaw, POL C Z E C -- 39 (74/74) B A Z E D 42 (85/82) A Z C Z B 34 (51/74) E B F Z D 32 (46/67) E A D E B 21 (52/65) A Z D F C 31 (13/59) Z D C Z A 35 (61/61) B F A D Z 42 (9/55) 276 420 696
56 Anne Straube   SV Lengefeld, GER A D E C F 57 (50/50) Z A F Z D 60 (43/45) Z E C F B 82 (92/68) E B Z Z D 54 (38/63) F A D E B 42 (46/58) Z Z D F C 64 (77/62) B D C Z A 55 (50/61) B F A D Z 43 (11/56) 457 240 697
57 Piergiorgio Zancanaro   FISO TRAIL-O, Italy, ITA A D F C Z 46 (40/40) Z A F D D 47 (55/49) A E C F B 44 (59/52) E C F A Z 43 (70/60) F A D E B 39 (41/57) Z E D F C 44 (80/60) B D C Z A 30 (15/56) B F A D E 51 (36/57) 344 360 704
58 Miroslav Šimek klubbmärke SK Los Melník, CZE A D E Z F 54 (66/66) Z C Z Z B 76 (89/79) A Z C F B 53 (42/71) E B F Z C 59 (61/69) F A D E B 40 (43/64) A Z D Z C 44 (4/54) B C C Z A 47 (74/58) C F A D Z 63 (48/58) 436 300 736
59 Hanka Doležalová klubbmärke Tjeckien, CZE A D E C Z 69 (35/35) B A F Z D 70 (69/55) A Z C F Z 58 (19/41) E B Z A D 96 (82/57) F A D E B 41 (45/56) Z Z D F C 53 (65/56) B D C E A 52 (75/60) B F Z D Z 61 (46/59) 500 240 740
60 Graham Urquhart klubbmärke Octavian Droobers, GBR A D E C Z 45 (20/20) Z C F E Z 53 (59/36) A E C F B 50 (62/45) E B F A Z 84 (78/55) E A D E B 47 (68/59) A Z D F C 81 (62/63) B D C Z A 47 (35/59) B F A D E 68 (51/60) 475 270 745
61 Katarzyna Urbaniak   Stowarzyszenie Rozwoju Orienteeringu, POL Z D E C Z 56 (46/46) Z A F Z B 61 (45/45) A E C F Z 70 (54/47) E C Z Z Z 61 (44/48) F A D E B 53 (55/49) C Z D F C 85 (85/54) B D C Z A 44 (31/53) C F Z D E 52 (76/61) 482 270 752
62 Normunds Narvaišs klubbmärke TSK Spriditis, LAT A Z E C F 51 (64/64) Z C F Z D 79 (76/73) A Z C F Z 65 (28/60) D B Z A D 51 (76/64) Z A D E B 52 (69/68) A Z E F C 57 (70/68) B D C Z A 47 (35/66) B F A D Z 51 (15/62) 453 300 753
63 Michaela Patassiova   ŠK Sandberg, SVK C D E A Z 41 (56/56) Z A F E D 40 (47/56) B C D F Z 36 (74/62) E B F A Z 43 (53/62) E A D E B 36 (63/60) A Z D F C 51 (39/57) B D C Z A 42 (29/55) B Z Z D E 51 (75/63) 340 420 760
64 Borja Slamic   Team Slovenia, SLO A D E C Z 32 (9/9) Z A F D B 51 (57/29) A E C F B 51 (63/40) D B F A D 39 (83/57) D A B E B 40 (81/63) Z Z D F C 36 (47/64) B D C E A 29 (55/64) C F Z D A 36 (64/64) 314 480 794
65 Fulvio Lenarduzzi   Orienteering School Friuli, ITA A B E C F 51 (64/64) Z A Z Z Z 52 (37/54) A C Z F B 44 (81/62) E A F A Z 50 (74/65) F A D E B 64 (62/66) Z Z D F C 61 (74/66) B D C Z A 71 (69/67) B F A D Z 76 (30/65) 469 330 799
66 Bohuslav Hulka klubbmärke Sportovní klub vozíckáru Praha, CZE C Z E Z D 56 (92/92) Z A F Z Z 60 (15/67) A E C F B 60 (71/70) E B F A Z 60 (64/66) F A D E B 32 (33/62) A Z D F C 59 (44/61) B D C E A 37 (67/63) C Z E D Z 75 (85/66) 439 390 829
67 Mykola Opanasenko   OSK Prolisok, UKR A D E C F 93 (72/72) Z A F E B 67 (66/73) Z Z C F B 94 (85/78) E B Z Z D 49 (37/70) E A D E B 58 (74/72) C Z D F C 62 (75/71) B D C Z A 48 (40/70) B F A D E 72 (56/67) 543 300 843
68 Valerii Lytvynov   OSK Prolisok, UKR A D E C Z 56 (27/27) D A F B Z 75 (74/52) A E C F Z 75 (61/56) E B F A Z 66 (66/61) F A D Z B 52 (69/61) Z Z E F C 60 (88/67) B D C Z A 44 (31/65) A F Z D E 71 (82/68) 499 360 859
69 Vladimir Sloboda   --, SVK D Z D Z F 36 (95/95) Z C F Z D 44 (51/81) B Z D F F 36 (74/81) E B F A Z 36 (50/75) F Z D E B 38 (65/73) C E D F C 28 (71/72) B D C E A 35 (61/71) D F E D E 38 (67/69) 291 600 891
70 Zbygniew Bak   WKS Wawel, POL A D E C F 43 (38/38) B A F E D 74 (86/68) A D C Z Z 54 (66/69) E C E A Z 53 (77/72) E A D E B 46 (67/70) Z E D Z C 55 (68/70) B D C Z A 47 (35/68) Z F Z D E 71 (82/70) 443 450 893
71 Ivan Kyselov   OSK Prolisok, UKR A D E C F 50 (42/42) B A F Z E 61 (61/56) A E C Z B 50 (82/66) E B F A D 46 (73/67) E A D Z B 33 (78/70) C Z D F Z 51 (81/75) B D C Z A 52 (46/71) C F A D E 75 (71/71) 418 480 898
72 Matyas Kost klubbmärke Sportovní klub vozíckáru Praha, CZE A D E C Z 59 (28/28) B A D Z B 70 (84/62) A Z C F Z 57 (18/46) E B F A Z 58 (59/52) D A B F B 51 (92/67) A Z D F C 55 (42/65) Z D B Z A 60 (88/69) C D A B E 66 (93/72) 476 450 926
73 Serhii Kyrychenko   OSK Prolisok, UKR Z D E Z F 52 (82/82) Z A F Z D 52 (37/65) B E C F Z 44 (59/65) E C F A D 49 (90/73) E A E E B 48 (85/74) C Z D Z Z 45 (56/74) B D C Z A 56 (51/73) D Z A D F 71 (82/73) 417 510 927
74 Iryna Kulykova   OSK Prolisok, UKR C Z E B D 54 (91/91) B A F Z B 81 (77/90) Z E Z F Z 66 (86/92) E B F Z D 53 (58/84) F A D E B 49 (50/76) Z Z D F C 60 (73/76) B D C E A 54 (76/77) B F A D E 71 (55/74) 488 450 938
75 Jan Zdanowicz   Polish Orienteering Federation, POL D Z E C F 51 (80/80) B A F Z D 51 (57/75) A B B F Z 69 (78/73) E C F A D 54 (94/78) C A D E B 53 (71/78) C E D Z C 59 (72/77) B D C Z A 62 (58/75) B F Z D E 69 (68/75) 468 480 948
76 Mateja Keresteš   Team Slovenia, SLO C D E B Z 61 (69/69) B C F E D 67 (93/86) Z C C F Z 67 (76/85) E B F A D 64 (81/85) F A D Z B 59 (75/85) A Z D F C 53 (41/78) Z D C Z A 69 (82/80) C F A D Z 60 (45/76) 500 450 950
77 Tjasa Jug   Team Slovenia, SLO Z D F D Z 70 (87/87) B C F E D 72 (95/94) A Z C F B 86 (68/91) E B F A D 43 (70/88) E A D E B 43 (66/84) E Z D F C 64 (77/85) Z D C Z A 42 (71/82) B F A D E 54 (38/77) 474 480 954
78 Pavel Šprynar klubbmärke Sportovní klub vozíckáru Praha, CZE Z B E A F 60 (94/94) B A F D B 61 (81/93) Z E C F Z 42 (57/83) D C F B Z 53 (93/90) F A D E B 45 (47/80) C Z D F E 51 (81/83) B D C Z A 49 (43/79) C D A D Z 62 (63/78) 423 540 963
79 Alessandro Casarin klubbmärke Or. Swallows Noale, ITA Z B E C Z 64 (73/73) Z A F E D 64 (64/71) Z E C F B 76 (88/80) Z B F A Z 57 (79/81) F Z D E B 59 (75/79) Z Z Z Z Z 55 (85/84) B D C Z A 65 (61/80) B F A C Z 76 (59/79) 516 450 966
80 Nicola Galvan   FISO TRAIL-O, Italy, ITA Z D E C F 60 (68/68) B A F Z B 67 (66/70) Z E C F Z 70 (80/72) E B F Z D 73 (70/74) F A D E B 52 (54/69) A Z D F C 75 (56/69) B Z C Z A 72 (83/74) Z F Z D E 109 (95/80) 578 390 968
81 Agata Ciesluk   Polish Orienteering Federation, POL D D F A B 20 (79/79) A F Z B D 21 (91/89) A B C E Z 24 (44/77) A C D Z C 44 (86/80) D A D E C 47 (84/82) C Z D Z F 51 (62/80) C D B Z A 42 (83/83) B F A Z B 40 (54/81) 289 690 979
82 Marzena Borucka   Polish Orienteering Federation, POL C D E Z D 31 (69/69) D C E F B 33 (92/85) B D C F Z 24 (44/75) E C F Z D 40 (68/76) C A B Z B 25 (86/76) C E D F A 26 (87/81) B D A Z A 28 (54/77) A C E D E 32 (79/82) 239 750 989
83 Marcin Labeda klubbmärke Orientop Wroclaw, POL C D Z Z E 35 (83/83) B A F E C 40 (69/80) A C E F B 31 (72/79) E C F B D 43 (85/82) D A D F B 38 (80/83) D E D F A 34 (89/87) B D A Z A 36 (64/85) A F Z D E 36 (64/83) 293 720 1013
84 Miroslav Špidlen klubbmärke Sportovní klub vozíckáru Praha, CZE Z F E C Z 49 (62/62) E A F Z B 43 (49/59) Z Z C F B 52 (64/61) E C F A D 46 (89/71) D A B C B 47 (91/75) A Z D F C 42 (27/73) B Z C E Z 42 (92/76) E F Z F D 65 (92/84) 386 630 1016
85 Elizabeth Urquhart klubbmärke Octavian Droobers, GBR D Z E D Z 70 (87/87) B A F D Z 81 (77/84) A Z D F -- 69 (78/82) E B F A Z 58 (59/77) Z A E E B 57 (87/81) A Z D F C 74 (55/79) C D C E A 54 (87/84) A F Z D Z 85 (77/85) 548 480 1028
86 Eva Fredholm klubbmärke OK Linné, SWE Z D E C Z 56 (46/46) A A F E D 80 (90/76) Z E D F B 57 (93/83) D A Z B Z 79 (90/89) E A D Z B 60 (88/91) A Z D Z C 61 (13/82) B D Z Z A 94 (90/86) B F D E Z 92 (79/86) 579 480 1059
87 Petr Krystek klubbmärke Sportovní klub vozíckáru Praha, CZE A B D Z D 50 (89/89) B A F E D 56 (80/91) Z E B B D 53 (94/94) E Z E Z Z 39 (51/92) Z A D C B 41 (82/90) A E D F C 36 (47/86) B Z B E C 48 (95/90) Z F A D Z 51 (36/87) 374 690 1064
88 Owe Fredholm klubbmärke OK Linné, SWE Z A E C F 67 (85/85) Z A F E D 78 (75/83) Z E C F B 73 (87/89) E B F A Z 72 (69/86) E A D E B 62 (77/86) C Z D F Z 73 (91/90) B D C Z Z 64 (81/88) B Z A D Z 97 (66/88) 586 480 1066
89 Gytis Spundzevicius   OK Oriens, LTU E Z E F D 38 (86/86) F C F D B 44 (86/92) Z E D F B 23 (83/90) E C F A D 29 (80/91) D A Z E B 24 (72/88) C Z E F D 22 (83/88) Z D C Z B 30 (79/87) A D Z F E 40 (94/89) 250 870 1120
90 Viacheslav Sarhsian   OSK Prolisok, UKR A D E B F 118 (93/93) Z A F Z D 100 (69/86) A C D F Z 89 (84/88) E B F Z D 104 (86/93) F A D E B 97 (79/89) C Z D F Z 97 (95/91) B D C Z A 71 (69/89) Z F A D E 100 (81/90) 776 360 1136
91 Jarmila Mrtková klubbmärke Sportovní klub vozíckáru Praha, CZE D F E C Z 42 (57/57) B A F Z B 61 (61/64) A C Z B F 48 (89/76) E D F B C 45 (88/79) D A F Z B 37 (90/87) C Z E F Z 41 (90/89) B D Z E B 49 (94/90) A F Z Z D 54 (88/91) 377 780 1157
92 Ingrida Mickeviciute   Devyni OSK, LTU D D E Z Z 57 (67/67) Z C F D D 66 (83/78) Z E C Z F 50 (90/87) E C F Z D 50 (74/83) Z Z B C B 50 (93/92) Z Z D F Z 73 (91/92) B Z C Z B 63 (89/92) Z Z D D E 45 (85/92) 454 750 1204
93 Linda Straková klubbmärke SK Los Melník, CZE Z D E D F 82 (90/90) F C F F Z 99 (94/95) A E C F Z 94 (73/93) E C F Z D 80 (92/94) D A D C B 65 (89/93) C Z D F B 81 (93/93) B D C Z A 90 (79/93) C F A D E 110 (87/93) 701 510 1211
94 Francesco Valentini klubbmärke Padova Orienteering, ITA D D E C Z 75 (59/59) D A D E Z 74 (86/77) B D E F Z 80 (90/86) E C F Z D 69 (83/87) D B C Z Z 78 (95/94) E Z D F Z 89 (94/94) B D C E B 76 (93/94) D F E Z Z 92 (90/94) 633 690 1323
95 Ovidijus Mickevicius   Devyni OSK, LTU Z D E Z F 66 (84/84) Z B F E Z 92 (82/86) B D C Z F 103 (95/95) F C F Z C 86 (95/95) D A B Z B 91 (94/95) C Z D Z Z 63 (76/95) A D C Z Z 71 (91/95) C Z E D Z 94 (91/95) 666 690 1356
Programming by Antal rätt: 53 76 88 63 53   60 80 87 59 31   71 38 78 86 62   88 73 40 58 47   60 91 83 80 91   49 86 88 17 79   79 86 83 81 87   51 84 63 85 51    
Martin Fredholm Antal rätt i %: 56 80 93 66 56   63 84 92 62 33   75 40 82 91 65   93 77 42 61 49   63 96 87 84 96   52 91 93 18 83   83 91 87 85 92   54 88 66 89 54