klubbmärke Lipica TrailO 2018, Day1 klubbmärke
OK Trzins tävling i PreO, långdistans
lördagen den 10 mars 2018
Klass: Elite Kontroll 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 Tk 1-3 Resultat
Namn Klubb \ Rätt Z A A C Z A B Z Z A Z A A Z A A Z Z A C A E B D A E Sek Poäng Sek
1 Michele Cera   FISO TRAIL-O, Italy, ITA Z A B C Z A B Z Z A Z A A Z A A Z Z A C A E B D A E 29 22 29
2 Zdenko Horjan klubbmärke OK Vihor Zagreb, CRO Z A A C Z A B Z A A Z A A Z A A Z Z A C A E B D A E 30 22 30
4 Martin Fredholm klubbmärke OK Linné, SWE Z A B C Z A B Z Z A Z A A Z A A Z C A C A E B D A E 19 21 19
4 Alessio Tenani   FISO TRAIL-O, Italy, ITA Z A C C Z A B Z A A Z A A Z A A Z Z A C A E B D A E 19 21 19
6 Šimon Mižúr klubbmärke Farmaceut Bratislava, SVK Z A A C Z A B Z Z A Z A Z B A A Z Z A C A E B B A E 21 21 81
7 Ján Furucz klubbmärke Farmaceut Bratislava, SVK Z A B C Z A B Z Z A B A Z Z A A Z Z A C A E B D A E 13 20 13
8 Remo Madella   FISO TRAIL-O, Italy, ITA Z A A C Z A Z Z A A Z A A Z A A Z Z A C Z E B D A E 31 20 31
9 Elvio Cereser   FISO TRAIL-O, Italy, ITA Z A B C Z A B Z A A Z A A Z A A Z Z A C Z E B D A D 20 20 80
10 Ondrej Piják klubbmärke Kobra Bratislava, SVK Z A A C Z A B Z Z A B A A B A A A Z A C A E B C A E 26 20 86
11 Jan Gobec klubbmärke OK Vihor Zagreb, CRO Z A B C Z A B Z Z A C A A Z A A Z Z A C Z E B C A E 36 20 96
12 Tomislav Varnica klubbmärke OK Vihor Zagreb, CRO Z A A B Z A B Z Z Z Z A A Z A A Z B A C A E B C A E 38 20 98
13 Renato Bettin   FISO TRAIL-O, Italy, ITA Z A C C Z A Z Z A A Z A A Z A A Z Z A C A E B C A E 55 20 115
14 Bartlomiej Mazan   WKS Slask Wroclaw, POL Z A B Z Z A B Z Z A Z A A Z A A Z Z A C Z E B C A E 84 20 144
15 Mateusz Kula   KOS BnO Szczecin, POL Z A B C Z Z B Z Z A Z A A Z A Z Z Z A C A E B B A D 26 20 146
16 Susy De Pieri   FISO TRAIL-O, Italy, ITA C A B C Z A B Z Z A B A A A A A Z Z A C A E B D A E 21 19 21
17 Pavol Bukovác klubbmärke Farmaceut Bratislava, SVK Z A A C Z A Z Z Z A Z A Z Z A Z A Z A C A E B D A E 29 19 29
18 Ivo Tišljar   OK Orion, Zagreb, CRO Z A B C Z A B Z A A Z A A Z A A A C A C A E B C A E 31 19 91
19 Eva Fredholm klubbmärke OK Linné, SWE Z A A Z Z A B A Z A B A A Z A A Z C A C A E B C A E 38 19 98
20 Emilia Arcaleni klubbmärke Polisportiva G. Castello, ITA D A A C Z Z Z Z Z A Z A A Z A A A Z A C A E B C A E 72 19 132
21 Göran Andersson klubbmärke Attunda OK, SWE C A B C Z A B Z Z A Z A A Z Z A Z C A C A E B C A D 41 19 161
22 Iva Lovrec klubbmärke OK Vihor Zagreb, CRO Z A B C Z A Z Z A A Z A A Z A A A D A C A E B D A E 21 18 21
23 Emil Kacin klubbmärke OK Azimut, SLO Z A A C Z A Z Z A Z B A A Z A A Z Z A C A Z B D A E 25 18 25
24 Aleksandra Mazan   UKS Traper Zlocieniec, POL C A Z C Z A B Z Z A B A A Z A A Z B Z C A E B D A E 51 18 51
25 Damir Gobec klubbmärke OK Vihor Zagreb, CRO Z A B C Z A B Z A Z Z A A Z A Z A Z A C A E B C A E 20 18 80
26 Marián Mikluš   TJ Rapid Bratislava, SVK Z A B C Z A Z Z Z Z B A A Z A A A Z A C A E B C A E 22 18 82
27 Francesca De Nardis   FISO TRAIL-O, Italy, ITA Z A C C Z A Z Z Z A Z A Z Z A Z Z C A C A E B B A E 57 18 117
28 Fulvio Lenarduzzi   FISO TRAIL-O, Italy, ITA Z A B B Z A Z Z A A Z A A Z A A A Z A C A E B C A E 81 18 141
29 Ari Tertsunen klubbmärke Tuusulan Voima-Veikot, FIN C A B C Z A Z Z A A Z A A Z A A A Z Z C A E B D A E 27 17 27
30 Marco Giovannini klubbmärke OK Trzin, SLO C A B C Z A B Z Z A B A A B A Z A Z A C A E B D A E 28 17 28
31 Anne Straube   SV Lengefeld, GER Z A A C Z   A Z A A B A A Z A A A C A C A E B D A E 42 17 42
32 Tamara Miklušová   TJ Rapid Bratislava, SVK C A B C E A Z Z Z Z Z A Z Z A A Z Z A C A E B D B E 18 17 78
33 Ivana Gobec klubbmärke OK Vihor Zagreb, CRO Z A C B Z A B Z A A Z A A B Z   Z Z A C A E B C A E 47 17 107
34 Cesare Tarabocchia klubbmärke Gruppo Orientamento Cai Xxx Ottobre, ITA Z A B C Z A B A Z A B A A B A Z Z C A C A E B D B C 32 17 152
35 Lars Silvervret klubbmärke OK Hedströmmen, SWE C A B C Z A B Z Z A Z A A B A Z A C A C A E B B B C 66 17 246
36 Jasminka Cindric Perkovic klubbmärke OK Medjimurje, CRO C A B C Z A Z A Z A Z A Z B A A A Z A C A E B C A E 23 16 83
37 Alessandro Casarin klubbmärke Or. Swallows Noale, ITA Z A A B Z A Z Z A A B A Z Z A A Z C A C Z E B D B E 45 16 105
38 Dalibor Perkovic klubbmärke OK Medjimurje, CRO Z A C C Z A B Z A A B A Z A A A A B A C A E B B A E 48 16 108
39 Jacek Wieszaczewski klubbmärke Orientop Wroclaw, POL C A C Z Z A B A A A B A A Z A A A Z A C A E B C A B 34 16 154
40 Valerio Pfister   FISO TRAIL-O, Italy, ITA C A B C Z Z B C A A Z A Z B A A Z Z A C Z E B D A E 20 15 20
41 Jakub Kondys   KOS BnO Szczecin, POL Z A Z C Z A B A Z A B A A Z A A A C Z C Z C B B A E 42 15 102
42 Owe Fredholm klubbmärke OK Linné, SWE C A B C Z A Z A A A B A A Z Z A Z B A C A E B B A E 53 15 113
43 Herwig Allwinger   Mariborski OK, SLO C A C B Z A B Z A A Z A Z Z A Z Z C A C A Z B C A E 71 15 131
44 Krystian Petersburski   KOS BnO Szczecin, POL C A B B Z A Z A A A Z A A Z A Z A C A C A E B D A E 23 14 23
45 Mauro Nardo   FISO TRAIL-O, Italy, ITA C B B C Z A B Z Z A B A Z B A A Z C Z C Z E B B A B 22 14 142
46 Alberto Grilli   FISO TRAIL-O, Italy, ITA Z A B C Z A Z Z A A B A Z B A Z A C A C A E B C A C 31 14 151
47 Piotr Kotkowiak   KOS BnO Szczecin, POL X A B B Z A B Z A A B A A X A A Z A Z C A E E A B B 32 14 212
48 Dario Citterico klubbmärke Polisportiva G. Castello, ITA Z A B C Z A Z Z A A B A Z B A Z Z C A C Z E Z D A E 53 13 53
49 Tjaša Jug   PD Ajdovšcina, SLO C A Z C E Z B A A A Z A Z B A A Z Z A C Z E Z D B E 33 13 93
50 Joanna Puternicka klubbmärke Orientop Wroclaw, POL C A C Z Z A Z Z Z A Z A A B A A Z B Z Z A Z A A A E 39 13 99
51 Igor Boncina klubbmärke OK Azimut, SLO D A B B Z Z Z A A A Z A A B A A Z B B C A E B C A E 82 13 142
52 Miloslav Nemcek klubbmärke AŠK Pezinok, SVK C A B C E A Z Z A A AB A A Z Z Z A C A C A E B B A E 90 13 150
53 Medard Féder nml klubbmärke AŠK Pezinok, SVK C Z B B Z A B Z Z A Z A Z B A A A C A C Z C B C A D 49 13 169
54 Piergiorgio Zancanaro   FISO TRAIL-O, Italy, ITA C A Z C Z A Z C Z A Z A Z B Z A A C A C Z E Z D A E 24 12 24
55 Matej Hraboš   ŠK HADVEO Banská Bystrica, SVK C A Z C A A Z A Z A Z A Z B Z Z Z C Z C A E B D A E 34 12 34
56 Corrado Miniotti   CRAL Trasporti Torinesi, ITA C A C C Z A B A A A Z A Z B Z Z A Z Z C Z E B C A D 33 12 153
57 Daniel Pompura   Terezka Banská Bystrica, SVK C A B C Z Z Z A A A B A Z B A A Z C Z C Z E B C A E 30 11 90
58 Bartosz Kotkowiak   KOS BnO Szczecin, POL D A C B Z A Z Z A A Z Z Z B A A Z B A D Z E A B A E 54 11 114
59 Olaf Kwiatkowski   KOS BnO Szczecin, POL D B B B Z A CZ AZ A Z B A Z A A A Z Z A C A Z B D B C 19 11 139
60 Borja Slamic   PD Ajdovšcina, SLO D A C B E A B B Z A A A Z A Z A A D A Z A Z B C B E 28 10 148
61 Maja Kula   KOS BnO Szczecin, POL C A C B E A C D A Z B A A B A A A C A B B E B B A C 54 9 174
62 Fabio Bortolami   FISO TRAIL-O, Italy, ITA Z B C B Z Z B C A Z B A Z B Z A A B Z C Z E B D A E 37 8 37
63 Karlo Težak klubbmärke OK Vihor Zagreb, CRO C A Z A Z A Z C A Z B Z A A A Z A B A C Z Z B A B C 40 8 220
-- Dušan Furucz klubbmärke Farmaceut Bratislava, SVK                                                       DNS
-- Klara Höglund klubbmärke Eksjö SOK, SWE                                                       DNS
-- Mandy Millar   Lagan Valley Orienteers, IRL                                                       DNS
Programming by Antal rätt: 32 58 11 43 56 54 34 43 29 53 35 60 39 34 53 46 36 29 51 58 44 54 56 26 53 48    
Martin Fredholm Antal rätt i %: 52 94 18 69 90 89 55 69 47 85 56 97 63 55 85 75 58 47 82 94 71 87 90 42 85 77