Fin5 Orienteering Week 2  
RastiPielinens tävling i PreO, TempO
tisdagen den 16 juli 2019
Klass: Elit Resultat
Namn Klubb Sek
1 Pinja Mäkinen Koovee, FIN 253
2 Lauri Mäkinen klubbmärke Mäntsälän Urheilijat, FIN 257
2 Antti Rusanen   Hauhon Sisu, FIN 257
4 Geir Myhr Øien klubbmärke Ringsaker OK, NOR 284
5 Mikko Heinonen klubbmärke Kalevan Rasti, FIN 293
6 Petteri Hakala klubbmärke Rasti-Nokia, FIN 354
7 Martin Fredholm klubbmärke OK Linné, SWE 357
8 Anna Jacobson   OK77 / ETOC 2020, FIN 371
9 Martin Aarholt Waaler klubbmärke Porsgrunn OL, NOR 386
10 Lars Jakob Waaler klubbmärke Porsgrunn OL, NOR 390
11 Ján Furucz klubbmärke Farmaceut Bratislava, SVK 395
12 Ari Uotila klubbmärke Kokemäen Kova-Väki, FIN 415
13 Juha Hiirsalmi klubbmärke Turun Metsänkävijät, FIN 422
14 Remo Madella   Punto Nord, ITA 424
15 Erik Stålnacke klubbmärke IFK Göteborg, SWE 435
16 Tuomo Kalvas klubbmärke SK Uusi, FIN 438
17 Erik Lundkvist klubbmärke HJS-Vansbro OK, SWE 442
18 John Kewley klubbmärke MDOC, GBR 455
19 Teemu Kalvas klubbmärke Keravan Urheilijat, FIN 463
20 Sergei Rusakov klubbmärke Ryssland, RUS 471
21 Eero Hakanen klubbmärke Rasti-Jyry, FIN 475
22 Michael Chun Chi Tsang   Scout Orienteering Club, HKG 482
23 Ari Tertsunen klubbmärke Tuusulan Voima-Veikot, FIN 490
24 Martti Inkinen klubbmärke Rajamäen Rykmentti, FIN 497
25 Esko Junttila klubbmärke Muuramen Rasti, FIN 505
26 Jacek Wieszaczewski klubbmärke Orientop Wroclaw, POL 526
27 Tuomo Markelin klubbmärke Helsingin Suunnistajat, FIN 536
28 Libor Forst klubbmärke MatFyz Praha, CZE 569
29 Pertti Hartman klubbmärke Rasti-Nokia, FIN 579
30 Vesa Mäkinen klubbmärke Angelniemen Ankkuri, FIN 596
31 Heikki Liimatainen klubbmärke Riihimäen Suunnistajat, FIN 609
32 Miroslav Šimek klubbmärke SK Los Melník, CZE 610
33 Matilda Lukkari klubbmärke SK Uusi, FIN 614
34 Roope Näsi klubbmärke Alahärmän Kisa, FIN 632
35 Kyllikki Anttila klubbmärke Suunta Jurva, FIN 647
36 Ian Ditchfield klubbmärke Mole Valley OC, GBR 666
37 Markéta Šimková klubbmärke SK Los Melník, CZE 677
38 Ville Hiirsalmi klubbmärke Turun Metsänkävijät, FIN 711
38 Masayuki Tashiro   HokoOnchi, JPN 711
40 Kristiina Mäkinen klubbmärke Mäntsälän Urheilijat, FIN 713
41 Jan-Eric Nyström klubbmärke Akilles OK, FIN 716
42 Ole-Johan Waaler klubbmärke Porsgrunn OL, NOR 719
43 Jarmo Karvinen klubbmärke Keravan Urheilijat, FIN 741
44 Kari Pinola klubbmärke Rasti-Nokia, FIN 744
45 Jana Kostová klubbmärke Sportovní klub vozíckáru Praha, CZE 755
46 Lars Silvervret klubbmärke OK Hedströmmen, SWE 791
47 Mari Hovinen klubbmärke Keravan Urheilijat, FIN 801
48 Joanna Puternicka klubbmärke Orientop Wroclaw, POL 819
49 Anne Pinola klubbmärke Rasti-Nokia, FIN 821
50 Michael Johansson klubbmärke Vänersborgs SK, SWE 841
51 Artem Khalanskiy klubbmärke Ryssland, RUS 863
52 Lenka Forstová klubbmärke MatFyz Praha, CZE 896
53 Eero Kattilakoski klubbmärke Kaustisen Pohjan-Veikot, FIN 915
54 Graham Urquhart klubbmärke Octavian Droobers, GBR 975
55 Eva Fredholm klubbmärke OK Linné, SWE 977
56 Owe Fredholm klubbmärke OK Linné, SWE 997
57 Tuula Tjäder klubbmärke Lahden Suunnistajat-37, FIN 1026
58 Rudi Olvenmyr klubbmärke OK Tyr, SWE 1043
59 Liubov Kozina   Nizhny Novgorod, RUS 1079
60 Marcus Johansson klubbmärke Vänersborgs SK, SWE 1111
61 Hetti Kirves klubbmärke Keravan Urheilijat, FIN 1137
62 Jenny Jacobson   OK77 / ETOC 2020, FIN 1146
63 Venla Mäkinen klubbmärke Koovee, FIN 1217
64 Ken Gammelgård klubbmärke OK Ravinen, SWE 1324
65 Elizabeth Urquhart klubbmärke Octavian Droobers, GBR 1482
-- Karol Galicz   --, POL DNS
-- Bartkomiej Maciejenwski   --, POL DNS
Programming by Martin Fredholm