klubbmärke Fin5 Orienteering Week 4 klubbmärke
Kuopion Suunnistajats tävling i PreO, TempO
onsdagen den 17 juli 2019
Klass: Elit Resultat
Namn Klubb Sek
1 Antti Rusanen Hauhon Sisu, FIN 97
2 Ján Furucz klubbmärke Farmaceut Bratislava, SVK 103
3 Lars Jakob Waaler klubbmärke Porsgrunn OL, NOR 134
4 Mikko Heinonen klubbmärke Kalevan Rasti, FIN 141
5 Erik Stålnacke klubbmärke IFK Göteborg, SWE 159
6 Juha Hiirsalmi klubbmärke Turun Metsänkävijät, FIN 175
7 Ari Uotila klubbmärke Kokemäen Kova-Väki, FIN 199
8 Lauri Mäkinen klubbmärke Mäntsälän Urheilijat, FIN 202
9 Vesa Mäkinen klubbmärke Angelniemen Ankkuri, FIN 205
10 Remo Madella   Punto Nord, ITA 207
11 Geir Myhr Øien klubbmärke Ringsaker OK, NOR 231
12 Tuomo Kalvas klubbmärke SK Uusi, FIN 239
13 Martin Fredholm klubbmärke OK Linné, SWE 250
14 Ville Hiirsalmi klubbmärke Turun Metsänkävijät, FIN 252
14 Martin Aarholt Waaler klubbmärke Porsgrunn OL, NOR 252
16 Kristiina Mäkinen klubbmärke Mäntsälän Urheilijat, FIN 270
17 Michael Johansson klubbmärke Vänersborgs SK, SWE 276
18 Michael Chun Chi Tsang   Scout Orienteering Club, HKG 277
19 Petteri Hakala klubbmärke Rasti-Nokia, FIN 278
20 Erik Lundkvist klubbmärke HJS-Vansbro OK, SWE 282
21 Ian Ditchfield klubbmärke Mole Valley OC, GBR 289
21 Libor Forst klubbmärke MatFyz Praha, CZE 289
23 Jacek Wieszaczewski klubbmärke Orientop Wroclaw, POL 294
24 Lars Silvervret klubbmärke OK Hedströmmen, SWE 306
25 Anna Jacobson   OK77 / ETOC 2020, FIN 320
25 John Kewley klubbmärke MDOC, GBR 320
27 Martti Inkinen klubbmärke Rajamäen Rykmentti, FIN 347
28 Joanna Puternicka klubbmärke Orientop Wroclaw, POL 355
29 Jarmo Karvinen klubbmärke Keravan Urheilijat, FIN 360
30 Sergei Rusakov klubbmärke Ryssland, RUS 368
31 Eero Hakanen klubbmärke Rasti-Jyry, FIN 401
32 Roope Näsi klubbmärke Alahärmän Kisa, FIN 408
33 Ari Tertsunen klubbmärke Tuusulan Voima-Veikot, FIN 411
34 Masayuki Tashiro   HokoOnchi, JPN 426
35 Kyllikki Anttila klubbmärke Suunta Jurva, FIN 430
36 Pertti Hartman klubbmärke Rasti-Nokia, FIN 431
37 Miroslav Šimek klubbmärke SK Los Melník, CZE 437
38 Markéta Šimková klubbmärke SK Los Melník, CZE 459
39 Liubov Kozina   Nizhny Novgorod, RUS 460
40 Pekka Seppä klubbmärke Suunta-Sepot, FIN 462
41 Teemu Kalvas klubbmärke Keravan Urheilijat, FIN 466
42 Owe Fredholm klubbmärke OK Linné, SWE 479
43 Mari Hovinen klubbmärke Keravan Urheilijat, FIN 490
44 Matilda Lukkari klubbmärke SK Uusi, FIN 493
45 Lenka Forstová klubbmärke MatFyz Praha, CZE 502
46 Eva Fredholm klubbmärke OK Linné, SWE 513
47 Jan-Eric Nyström klubbmärke Akilles OK, FIN 518
48 Graham Urquhart klubbmärke Octavian Droobers, GBR 528
49 Tuomo Markelin klubbmärke Helsingin Suunnistajat, FIN 536
50 Heikki Liimatainen klubbmärke Riihimäen Suunnistajat, FIN 541
51 Hetti Kirves klubbmärke Keravan Urheilijat, FIN 562
52 Artem Khalanskiy klubbmärke Ryssland, RUS 564
53 Eero Kattilakoski klubbmärke Kaustisen Pohjan-Veikot, FIN 603
54 Rudi Olvenmyr klubbmärke OK Tyr, SWE 645
55 Marcus Johansson klubbmärke Vänersborgs SK, SWE 662
56 Ken Gammelgård klubbmärke OK Ravinen, SWE 669
57 Jenny Jacobson   OK77 / ETOC 2020, FIN 689
58 Ole-Johan Waaler klubbmärke Porsgrunn OL, NOR 704
59 Tuula Tjäder klubbmärke Lahden Suunnistajat-37, FIN 750
60 Elizabeth Urquhart klubbmärke Octavian Droobers, GBR 826
61 Venla Mäkinen klubbmärke Koovee, FIN 840
-- Esko Junttila klubbmärke Muuramen Rasti, FIN DNS
Programming by Martin Fredholm