klubbmärke FinTrailO PreO1 WRE, Porvoo klubbmärke
tävling i PreO, långdistans
lördagen den 4 maj 2019
Klass: Elit Resultat
Namn Klubb Poäng Sek
2 Ján Furucz Farmaceut Bratislava, SVK 25 29
3 Jari Turto klubbmärke Kokemäen Kova-Väki, FIN 25 35
4 John Kewley klubbmärke MDOC, GBR 25 38
5 Martin Fredholm klubbmärke OK Linné, SWE 25 47
6 Erik Stålnacke klubbmärke IFK Göteborg, SWE 24 28
7 Pinja Mäkinen klubbmärke Koovee, FIN 24 33
8 Pekka Seppä klubbmärke Suunta-Sepot, FIN 24 44
9 Ola Jansson klubbmärke Björklinge SOK, SWE 24 81
10 Roope Näsi klubbmärke Alahärmän Kisa, FIN 24 91
11 Esko Junttila klubbmärke Muuramen Rasti, FIN 24 92
12 Sami Hyvönen   RastiPielinen, FIN 24 153
13 Magnus Sterner klubbmärke Strängnäs-Malmby OL, SWE 24 175
14 Martin Aarholt Waaler klubbmärke Porsgrunn OL, NOR 23 25
15 Juha Hiirsalmi klubbmärke Turun Metsänkävijät, FIN 23 26
16 Ari Tertsunen klubbmärke Tuusulan Voima-Veikot, FIN 23 39
17 Eero Hakanen klubbmärke Rasti-Jyry, FIN 23 53
18 Ari Uotila klubbmärke Kokemäen Kova-Väki, FIN 23 81
19 Harri Lehtimäki klubbmärke Hämeenlinnan Tarmo, FIN 23 89
20 Ilze Lapina   Ziemelkurzeme OK, LAT 23 111
21 Joanna Puternicka klubbmärke Orientop Wroclaw, POL 22 34
22 Heikki Liimatainen klubbmärke Riihimäen Suunnistajat, FIN 22 35
23 Sergei Rusakov   Azimut, RUS 22 37
24 Lennart Wahlgren klubbmärke Rehns BK, SWE 22 87
25 Šimon Mižúr klubbmärke Farmaceut Bratislava, SVK 22 91
26 Anne Paalanen klubbmärke Rajamäen Rykmentti, FIN 22 92
27 Erik Lundkvist klubbmärke HJS-Vansbro OK, SWE 22 93
28 Teemu Kalvas klubbmärke Keravan Urheilijat, FIN 22 115
29 Lars Jakob Waaler klubbmärke Porsgrunn OL, NOR 22 137
30 Jani Leppäniemi klubbmärke Vetelin Urheilijat, FIN 22 148
31 Juha Villikka klubbmärke Koovee, FIN 22 177
32 Henni Hiirsalmi klubbmärke Turun Metsänkävijät, FIN 21 87
33 Tomas Jansson klubbmärke Björklinge SOK, SWE 21 102
34 Martti Inkinen klubbmärke Rajamäen Rykmentti, FIN 21 106
35 Jarmo Karvinen klubbmärke Keravan Urheilijat, FIN 21 171
36 Kari Heinonen klubbmärke Kuopion Suunnistajat, FIN 21 179
37 Sami Torstila klubbmärke Helsingin Suunnistajat, FIN 20 17
38 Janis Rukšans   Kapa OK, LAT 20 28
39 Normunds Narvaišs klubbmärke TSK Spriditis, LAT 20 33
40 Koji Chino klubbmärke Wanderers, JPN 20 44
40 Hanna Grannabba   OK Terjärv, FIN 20 44
42 Krešo Keresteš klubbmärke OK Trzin, SLO 20 65
43 Jan-Eric Nyström klubbmärke Akilles OK, FIN 20 141
44 Aleksandra Mazan   UKS Traper Zlocieniec, POL 19 23
45 Kati Kuusisto klubbmärke Koovee, FIN 19 45
46 Tuomas Hakkarainen klubbmärke Espoon Akilles, FIN 19 49
47 Nils Jansson klubbmärke OK Raseborg, FIN 19 52
48 Mykola Opanasenko   OSK Prolisok, UKR 19 63
49 Mikko Numminen klubbmärke Epilän Esa, FIN 19 89
50 Pertti Hartman klubbmärke Rasti-Nokia, FIN 19 92
51 Ossi Lakkala klubbmärke Kuopion Suunnistajat, FIN 19 106
52 Bartlomiej Mazan   WKS Slask Wroclaw, POL 19 187
53 Anna Jacobson   OK77 / ETOC 2020, FIN 18 25
54 Dmitry Kucherenko klubbmärke Rostov-on-Don, RUS 18 32
55 Åke Jacobson   OK77 / ETOC 2020, FIN 18 36
56 Owe Fredholm klubbmärke OK Linné, SWE 18 44
57 Jyrki Lumiainen klubbmärke MS Parma, FIN 18 94
58 Tsuyoshi Ban   Kyoto OLC, JPN 18 96
59 Anton Puhovkin   OSK Prolisok, UKR 18 111
60 Lars Silvervret klubbmärke OK Hedströmmen, SWE 18 113
61 Atis Rukšans klubbmärke Tacina, LAT 18 116
62 Tuula Tjäder klubbmärke Lahden Suunnistajat-37, FIN 18 124
63 Santiago Guillermo Pérez Martin   COMA, ESP 18 134
64 Jouni Lipponen klubbmärke Keravan Urheilijat, FIN 18 155
65 Dmitry Dokuchaev   FSKI Radolik, RUS 18 158
66 Kyllikki Anttila klubbmärke Suunta Jurva, FIN 17 17
68 Tuomo Kalvas klubbmärke SK Uusi, FIN 17 43
69 Zita Rukšane klubbmärke Tacina, LAT 17 46
70 Iain Phillips klubbmärke Storbritanien, GBR 17 89
70 Masayuki Tashiro   HokoOnchi, JPN 17 89
72 Eva Fredholm klubbmärke OK Linné, SWE 17 96
73 Ieva Rukšane   Kapa OK, LAT 17 102
74 Alexander Kobzarev klubbmärke Orienta PODA, RUS 17 118
75 Olga Korchagina klubbmärke Ekaterinburg, RUS 17 165
76 Ken Gammelgård klubbmärke OK Ravinen, SWE 17 189
77 Janis Gaidelis klubbmärke Stiga OK, LAT 17 229
78 Matilda Lukkari klubbmärke SK Uusi, FIN 16 39
79 Timo Raudus   Eksymä, FIN 16 89
80 Juris Švarcs   OK Arona, LAT 16 99
81 Alexander Lukichev klubbmärke Koovee, FIN 16 123
82 Vladimir Filatov   UniverTeam, RUS 16 172
83 Anatoly Blyakhman klubbmärke Rostov-on-Don, RUS 16 251
84 Tuomo Markelin klubbmärke Helsingin Suunnistajat, FIN 15 53
85 Alekseev Trofim   --, RUS 15 56
86 Vjaceslavs Lukasevics   ---, LAT 15 63
87 Laura Eliza Lapina klubbmärke IK Auseklis, LAT 15 91
88 Eduard Oginskii klubbmärke Pskov, RUS 15 104
89 Miguel Angel Garcia Grinda   ADOL, ESP 15 117
90 Michael Chun Chi Tsang   Scout Orienteering Club, HKG 15 179
91 Marina Borisenkova klubbmärke Pskov, RUS 15 182
92 Ville Hiirsalmi klubbmärke Turun Metsänkävijät, FIN 14 87
93 Nataliia Salakhova klubbmärke Ekaterinburg, RUS 14 103
94 Ole-Johan Waaler klubbmärke Porsgrunn OL, NOR 14 114
95 Markku Hyvönen   RastiPielinen, FIN 14 147
96 Kristaps Mierlauks klubbmärke TSK Spriditis, LAT 14 165
97 Artur Berenfus klubbmärke Rostov-on-Don, RUS 14 205
98 Mari Hovinen klubbmärke Keravan Urheilijat, FIN 13 57
99 Elizabeth Urquhart klubbmärke Octavian Droobers, GBR 13 180
101 Graham Urquhart klubbmärke Octavian Droobers, GBR 12 132
102 Svetlana Filatova   UniverTeam, RUS 12 159
103 Pentti Koponen klubbmärke Espoon Suunta, FIN 11 29
104 Andrejs Sulcs   ---, LAT 11 50
105 Liubov Kozina   Nizhny Novgorod, RUS 11 52
106 Jacek Wieszaczewski klubbmärke Orientop Wroclaw, POL 11 160
107 Artem Khalanskiy   --, RUS 10 89
108 Alexey Volkov   Baltic bereg SPb, RUS 9 96
109 Noritoshi Matsuhashi klubbmärke Tsurumai OLC, JPN 9 177
110 Elena Leontyeva klubbmärke Ekaterinburg, RUS 8 161
111 Valerii Ivanov klubbmärke Pskov, RUS 4 180
-- Anni Lumiainen klubbmärke MS Parma, FIN DNS
-- Pavel Shmatov klubbmärke Lipetsk, RUS DNS
Programming by Martin Fredholm