klubbmärke FinTrailO TempO WRE, Porvoo klubbmärke
tävling i PreO, TempO
lördagen den 4 maj 2019
Klass: Elit Resultat
Namn Klubb Sek
1 Pinja Mäkinen Koovee, FIN 237
3 Ján Furucz klubbmärke Farmaceut Bratislava, SVK 312
4 Janis Rukšans   Kapa OK, LAT 321
5 Laura Eliza Lapina klubbmärke IK Auseklis, LAT 347
6 Juha Hiirsalmi klubbmärke Turun Metsänkävijät, FIN 360
7 Erik Stålnacke klubbmärke IFK Göteborg, SWE 364
8 Petteri Hakala klubbmärke Rasti-Nokia, FIN 371
9 Lennart Wahlgren klubbmärke Rehns BK, SWE 398
10 Sami Hyvönen   RastiPielinen, FIN 414
11 Ari Uotila klubbmärke Kokemäen Kova-Väki, FIN 418
12 Henni Hiirsalmi klubbmärke Turun Metsänkävijät, FIN 488
13 Esko Junttila klubbmärke Muuramen Rasti, FIN 497
14 John Kewley klubbmärke MDOC, GBR 505
15 Martin Aarholt Waaler klubbmärke Porsgrunn OL, NOR 511
16 Jyrki Lumiainen klubbmärke MS Parma, FIN 517
17 Ville Hiirsalmi klubbmärke Turun Metsänkävijät, FIN 520
17 Erik Lundkvist klubbmärke HJS-Vansbro OK, SWE 520
19 Jacek Wieszaczewski klubbmärke Orientop Wroclaw, POL 522
20 Anna Jacobson   OK77 / ETOC 2020, FIN 535
21 Sami Torstila klubbmärke Helsingin Suunnistajat, FIN 539
22 Šimon Mižúr klubbmärke Farmaceut Bratislava, SVK 547
23 Martin Fredholm klubbmärke OK Linné, SWE 550
24 Magnus Sterner klubbmärke Strängnäs-Malmby OL, SWE 570
25 Teemu Kalvas klubbmärke Keravan Urheilijat, FIN 583
26 Matilda Lukkari klubbmärke SK Uusi, FIN 584
27 Roope Näsi klubbmärke Alahärmän Kisa, FIN 585
28 Lars Jakob Waaler klubbmärke Porsgrunn OL, NOR 588
29 Jani Leppäniemi klubbmärke Vetelin Urheilijat, FIN 592
30 Tuomo Kalvas klubbmärke SK Uusi, FIN 596
31 Tsuyoshi Ban   Kyoto OLC, JPN 605
31 Jari Turto klubbmärke Kokemäen Kova-Väki, FIN 605
33 Bartlomiej Mazan   WKS Slask Wroclaw, POL 614
34 Martti Inkinen klubbmärke Rajamäen Rykmentti, FIN 631
35 Pertti Hartman klubbmärke Rasti-Nokia, FIN 633
36 Santiago Guillermo Pérez Martin   COMA, ESP 634
37 Alexander Kobzarev klubbmärke Orienta PODA, RUS 635
38 Ilze Lapina   Ziemelkurzeme OK, LAT 636
39 Pekka Seppä klubbmärke Suunta-Sepot, FIN 640
40 Mykola Opanasenko   OSK Prolisok, UKR 645
41 Anatoly Blyakhman klubbmärke Rostov-on-Don, RUS 651
42 Joanna Puternicka klubbmärke Orientop Wroclaw, POL 654
42 Ieva Rukšane   Kapa OK, LAT 654
44 Ola Jansson klubbmärke Björklinge SOK, SWE 664
45 Normunds Narvaišs klubbmärke TSK Spriditis, LAT 665
46 Juha Villikka klubbmärke Koovee, FIN 668
47 Koji Chino klubbmärke Wanderers, JPN 669
48 Iain Phillips klubbmärke Storbritanien, GBR 672
49 Mikko Numminen klubbmärke Epilän Esa, FIN 676
50 Sergei Rusakov   Azimut, RUS 685
51 Krešo Keresteš klubbmärke OK Trzin, SLO 688
52 Jouni Lipponen klubbmärke Keravan Urheilijat, FIN 690
53 Hanna Grannabba   OK Terjärv, FIN 704
54 Kristaps Mierlauks klubbmärke TSK Spriditis, LAT 709
55 Tuomas Hakkarainen klubbmärke Espoon Akilles, FIN 714
56 Olga Korchagina klubbmärke Ekaterinburg, RUS 731
57 Eduard Oginskii klubbmärke Pskov, RUS 736
58 Atis Rukšans klubbmärke Tacina, LAT 759
59 Dmitry Dokuchaev   FSKI Radolik, RUS 766
59 Jan-Eric Nyström klubbmärke Akilles OK, FIN 766
61 Owe Fredholm klubbmärke OK Linné, SWE 768
62 Masayuki Tashiro   HokoOnchi, JPN 772
63 Aleksandra Mazan   UKS Traper Zlocieniec, POL 786
64 Kyllikki Anttila klubbmärke Suunta Jurva, FIN 788
65 Michael Chun Chi Tsang   Scout Orienteering Club, HKG 790
66 Markku Hyvönen   RastiPielinen, FIN 791
66 Tomas Jansson klubbmärke Björklinge SOK, SWE 791
68 Zita Rukšane klubbmärke Tacina, LAT 792
69 Ari Tertsunen klubbmärke Tuusulan Voima-Veikot, FIN 795
70 Ole-Johan Waaler klubbmärke Porsgrunn OL, NOR 800
71 Lars Silvervret klubbmärke OK Hedströmmen, SWE 801
72 Nataliia Salakhova klubbmärke Ekaterinburg, RUS 809
73 Eero Hakanen klubbmärke Rasti-Jyry, FIN 813
74 Jarmo Karvinen klubbmärke Keravan Urheilijat, FIN 822
75 Timo Raudus   Eksymä, FIN 829
76 Nils Jansson klubbmärke OK Raseborg, FIN 834
76 Artem Khalanskiy   --, RUS 834
78 Graham Urquhart klubbmärke Octavian Droobers, GBR 837
79 Kari Heinonen klubbmärke Kuopion Suunnistajat, FIN 840
80 Dmitry Kucherenko klubbmärke Rostov-on-Don, RUS 841
81 Tuomo Markelin klubbmärke Helsingin Suunnistajat, FIN 855
82 Janis Gaidelis klubbmärke Stiga OK, LAT 868
83 Juris Švarcs   OK Arona, LAT 881
85 Eva Fredholm klubbmärke OK Linné, SWE 892
86 Alexey Volkov   Baltic bereg SPb, RUS 898
87 Marina Borisenkova klubbmärke Pskov, RUS 902
88 Svetlana Filatova   UniverTeam, RUS 906
88 Andrejs Sulcs   ---, LAT 906
90 Alekseev Trofim   --, RUS 923
91 Liubov Kozina   Nizhny Novgorod, RUS 930
92 Elena Leontyeva klubbmärke Ekaterinburg, RUS 940
93 Vjaceslavs Lukasevics   ---, LAT 949
94 Miguel Angel Garcia Grinda   ADOL, ESP 950
95 Noritoshi Matsuhashi klubbmärke Tsurumai OLC, JPN 965
96 Artur Berenfus klubbmärke Rostov-on-Don, RUS 968
96 Mari Hovinen klubbmärke Keravan Urheilijat, FIN 968
98 Kati Kuusisto klubbmärke Koovee, FIN 994
99 Vladimir Filatov   UniverTeam, RUS 999
100 Valerii Ivanov klubbmärke Pskov, RUS 1005
101 Alexander Lukichev klubbmärke Koovee, FIN 1009
103 Ken Gammelgård klubbmärke OK Ravinen, SWE 1128
104 Elizabeth Urquhart klubbmärke Octavian Droobers, GBR 1230
-- Anni Lumiainen klubbmärke MS Parma, FIN DNS
-- Pavel Shmatov klubbmärke Lipetsk, RUS DNS
-- Tuula Tjäder klubbmärke Lahden Suunnistajat-37, FIN DNS
Programming by Martin Fredholm