klubbmärke Lipica TrailO 2019 klubbmärke
OK Trzins tävling i PreO, TempO
lördagen den 16 mars 2019
Klass: Elite Resultat
Namn Klubb Sek
1 Juha Hiirsalmi Turun Metsänkävijät, FIN 233
2 Petteri Hakala klubbmärke Rasti-Nokia, FIN 256
3 Pavel Ptacek   BETA URSUS Orienteering, CZE 288
4 Pinja Mäkinen klubbmärke Koo-Vee, FIN 315
5 Lars Jakob Waaler klubbmärke Porsgrunn OL, NOR 337
6 Vitaliy Kyrychenko   Driada, UKR 356
7 Geir Myhr Øien klubbmärke Ringsaker OK, NOR 362
8 Zoltán Miháczi klubbmärke TIPO TKE, HUN 367
9 Iva Lovrec klubbmärke OK Vihor Zagreb, CRO 376
10 Alessio Tenani   FISO TRAIL-O, Italy, ITA 379
11 Dušan Furucz klubbmärke Farmaceut Bratislava, SVK 390
11 Erik Stålnacke klubbmärke IFK Göteborg, SWE 390
13 Tomáš Leštínský   KOB Dobruška, CZE 398
14 Šimon Mižúr klubbmärke Farmaceut Bratislava, SVK 402
15 Pavel Kurfürst klubbmärke VŠTJ Stavební fakulta Praha, CZE 420
16 Martin Aarholt Waaler klubbmärke Porsgrunn OL, NOR 432
17 Jirí Kalousek klubbmärke VŠTJ Stavební fakulta Praha, CZE 433
18 Libor Forst klubbmärke MatFyz Praha, CZE 434
18 Joanna Puternicka klubbmärke Orientop Wroclaw, POL 434
20 Sami Hyvönen   RastiPielinen, FIN 441
21 Erik Lundkvist klubbmärke HJS-Vansbro OK, SWE 448
22 Esko Junttila klubbmärke Muuramen Rasti, FIN 449
23 Jacek Wieszaczewski klubbmärke Orientop Wroclaw, POL 450
24 Renato Bettin klubbmärke Or. Swallows Noale, ITA 452
25 Emil Kacin klubbmärke OK Azimut, SLO 454
26 Ivo Tišljar   OK Orion, Zagreb, CRO 457
27 Pavol Bukovác klubbmärke Farmaceut Bratislava, SVK 464
27 Sami Torstila klubbmärke Helsingin Suunnistajat, FIN 464
29 Guntars Mankus klubbmärke OK Saldus, LAT 467
30 Marco Giovannini klubbmärke OK Trzin, SLO 473
31 Oleksii Kyrychenko   Driada, UKR 496
32 Laura Eliza Lapina klubbmärke IK Auseklis, LAT 499
33 Susy De Pieri   FISO TRAIL-O, Italy, ITA 506
34 Martti Inkinen klubbmärke Rajamäen Rykmentti, FIN 512
35 Martin Fredholm klubbmärke OK Linné, SWE 513
36 Jana Kostová klubbmärke Sportovní klub vozíckáru Praha, CZE 521
36 Ari Uotila klubbmärke Kokemäen Kova-Väki, FIN 521
38 Ari Tertsunen klubbmärke Tuusulan Voima-Veikot, FIN 529
39 Peter Huzan klubbmärke South London Orienteers, GBR 530
40 Tom Dobra   University of Bristol OC, GBR 532
41 Anton Puhovkin   OSK Prolisok, UKR 540
42 Ilze Lapina   Ziemelkurzeme OK, LAT 548
43 Elvio Cereser   FISO TRAIL-O, Italy, ITA 554
44 Sigurd Dæhli klubbmärke Løten OL, NOR 559
44 Miroslav Slovák klubbmärke TJ Slavia Hradec Králové, CZE 559
46 Charles Bromley Gardner klubbmärke British Army OC, GBR 566
47 John Kewley klubbmärke MDOC, GBR 572
48 Marián Mikluš   TJ Rapid Bratislava, SVK 578
49 Markéta Šimková klubbmärke SK Los Melník, CZE 595
50 Fulvio Lenarduzzi   Orienteering School Friuli, ITA 601
50 Miroslav Šimek klubbmärke SK Los Melník, CZE 601
52 Christian Gieseler klubbmärke OLG Siegerland, GER 603
52 Ole-Johan Waaler klubbmärke Porsgrunn OL, NOR 603
54 Magdalena Kurfurstova   Czech Orienteering Federation, CZE 612
54 Aleksandra Mazan   UKS Traper Zlocieniec, POL 612
56 Bartlomiej Mazan   WKS Slask Wroclaw, POL 616
57 Mykola Opanasenko   OSK Prolisok, UKR 619
58 Koji Chino klubbmärke Wanderers, JPN 632
58 Tomislav Varnica klubbmärke OK Vihor Zagreb, CRO 632
60 Ian Ditchfield klubbmärke Mole Valley OC, GBR 648
61 Valerii Lytvynov   OSK Prolisok, UKR 658
62 Normunds Narvaišs klubbmärke TSK Spriditis, LAT 668
63 Lisa Brinkemo klubbmärke HJS-Vansbro OK, SWE 681
64 Francesca De Nardis   FISO TRAIL-O, Italy, ITA 696
65 Valerio Pfister   FISO TRAIL-O, Italy, ITA 740
66 Owe Fredholm klubbmärke OK Linné, SWE 746
67 Kristaps Mierlauks klubbmärke TSK Spriditis, LAT 760
68 Borja Slamic   PD Ajdovšcina, SLO 764
69 Tjaša Jug   PD Ajdovšcina, SLO 799
70 Hanka Doležalová klubbmärke Tjeckien, CZE 809
71 Iain Phillips klubbmärke Storbritanien, GBR 826
72 Fabio Bortolami   FISO TRAIL-O, Italy, ITA 840
73 Graham Urquhart klubbmärke Octavian Droobers, GBR 850
74 Peter Hornsby   Leicestershire Orienteering Club, GBR 863
75 Nicola Galvan   Italian Orienteering Federation FISO, ITA 866
76 Pentti Koponen klubbmärke Espoon Suunta, FIN 868
77 Maria Bertilla Pajaro klubbmärke Padova Orienteering, ITA 873
78 Dario Citterico klubbmärke Polisportiva G. Castello, ITA 880
79 Richard Keighley klubbmärke Wimborne Orienteers, GBR 898
80 Mauro Nardo   FISO TRAIL-O, Italy, ITA 910
81 Piergiorgio Zancanaro   FISO TRAIL-O, Italy, ITA 946
82 Emilia Arcaleni klubbmärke Polisportiva G. Castello, ITA 957
83 Francesco Valentini   Italian Orienteering Federation FISO, ITA 1003
84 Daniel Johansson klubbmärke Rehns BK, SWE 1009
85 Anne Braggins   British Orienteering, GBR 1029
86 David Coton   British Orienteering, GBR 1070
87 Eva Fredholm klubbmärke OK Linné, SWE 1077
88 Mia Hiirsalmi klubbmärke Turun Metsänkävijät, FIN 1144
89 Elizabeth Urquhart klubbmärke Octavian Droobers, GBR 1175
Programming by Martin Fredholm