klubbmärke ECTO #10 - Prague Trail Autumn - TempO klubbmärke
MatFyz Prahas tävling i PreO, TempO
söndagen den 7 oktober 2018
Klass: Elite Resultat
Namn Klubb Lösta
uppgifter
Sek
1 Antti Rusanen Keravan Urheilijat, FIN 35 290.5
2 Daniel Locker   Spartak Rychnov nad Knežnou, CZE 35 309
3 Erik Stålnacke klubbmärke IFK Göteborg, SWE 35 322
4 Sami Hyvönen   RastiPielinen, FIN 35 361
5 Alessio Tenani   FISO TRAIL-O, Italy, ITA 35 362.5
6 Martin Aarholt Waaler klubbmärke Porsgrunn OL, NOR 35 367.5
7 Lennart Wahlgren klubbmärke Rehns BK, SWE 35 379.5
8 Ján Furucz klubbmärke Farmaceut Bratislava, SVK 35 440
9 Geir Myhr Øien klubbmärke Ringsaker OK, NOR 35 466.5
10 Lars Jakob Waaler klubbmärke Porsgrunn OL, NOR 35 472
11 Tomáš Leštínský   KOB Dobruška, CZE 35 472.5
12 Laura Eliza Lapina   Auseklis IK, LAT 35 474
13 Ivo Tišljar klubbmärke Farmaceut Bratislava, SVK 35 476
14 Emil Kacin klubbmärke OK Azimut, SLO 35 478
15 Lauri Mäkinen klubbmärke Mäntsälän Urheilijat, FIN 35 483
16 Tamara Miklušová   TJ Rapid Bratislava, SVK 35 483.5
17 Pavel Ptácek   --, CZE 35 495.5
18 Remo Madella   FISO TRAIL-O, Italy, ITA 35 498
19 Christian Gieseler klubbmärke OLG Siegerland, GER 35 504
20 Pavol Bukovác klubbmärke Farmaceut Bratislava, SVK 35 506.5
20 Sigurd Dæhli klubbmärke Løten OL, NOR 35 506.5
22 Juha Hiirsalmi klubbmärke Turun Metsänkävijät, FIN 35 514
23 Tereza Miklušová   TJ Rapid Bratislava, SVK 35 518
24 Anton Puhovkin   OSK Prolisok, UKR 35 524
25 Ari Uotila klubbmärke Kokemäen Kova-Väki, FIN 35 525.5
26 Martin Fredholm klubbmärke OK Linné, SWE 35 529
27 Šimon Mižúr klubbmärke Farmaceut Bratislava, SVK 35 538
28 Krešo Keresteš klubbmärke OK Trzin, SLO 35 545
29 Tom Dobra   University of Bristol OC, GBR 35 549.5
29 John Kewley klubbmärke MDOC, GBR 35 549.5
31 Ola Jansson klubbmärke Björklinge SOK, SWE 35 554.5
32 Zoltán Miháczi klubbmärke TIPO TKE, HUN 35 563.5
33 Ian Ditchfield klubbmärke Mole Valley OC, GBR 35 568.5
34 Peter Huzan klubbmärke South London Orienteers, GBR 35 575
35 Erik Lundkvist klubbmärke HJS-Vansbro OK, SWE 35 576.5
36 Jirí Kalousek klubbmärke VŠTJ Stavební fakulta Praha, CZE 35 585.5
37 Kristaps Mierlauks klubbmärke TSK Spriditis, LAT 35 587.5
38 Koji Chino klubbmärke Wanderers, JPN 35 595
39 Robertas Stankevic   RASKK Vilniaus, LTU 35 601
40 Jana Kostová klubbmärke Sportovní klub vozíckáru Praha, CZE 35 608.5
41 Esko Junttila klubbmärke Muuramen Rasti, FIN 35 610.5
42 Sami Torstila klubbmärke Helsingin Suunnistajat, FIN 35 613.5
43 Bohuslav Hulka klubbmärke Sportovní klub vozíckáru Praha, CZE 35 622.5
44 Jacek Wieszaczewski klubbmärke Orientop Wroclaw, POL 35 625
45 Joanna Puternicka klubbmärke Orientop Wroclaw, POL 35 643.5
46 Charles Bromley Gardner klubbmärke British Army OC, GBR 35 658
47 Renato Bettin   FISO TRAIL-O, Italy, ITA 35 661.5
48 Ari Tertsunen klubbmärke Tuusulan Voima-Veikot, FIN 35 662
49 Vitalii Kyrychenko   Driada, UKR 35 672
50 Masayuki Tashiro   HokoOnchi, JPN 35 681
51 Marián Mikluš   TJ Rapid Bratislava, SVK 35 683
52 Michael Chun Chi Tsang   Scout Orienteering Club, HKG 35 691
53 Graham Urquhart klubbmärke Octavian Droobers, GBR 35 718.5
54 Bartlomiej Mazan   WKS Slask Wroclaw, POL 35 720
55 Hanka Doležalová   Spartak Vrchlabí, CZE 35 722.5
56 Markéta Šimková klubbmärke SK Los Melník, CZE 35 725.5
57 Aleksandra Mazan   UKS Traper Zlocieniec, POL 35 729.5
58 Ilze Lapina   Ziemelkurzeme OK, LAT 35 741.5
59 Andrius Jovaiša klubbmärke OSK "Falco", LTU 35 749
60 Iain Phillips klubbmärke Storbritanien, GBR 35 750.5
61 Mauro Nardo klubbmärke Padova Orienteering, ITA 35 762.5
62 Ole-Johan Waaler klubbmärke Porsgrunn OL, NOR 35 771
63 Martin Locker   Spartak Rychnov nad Knežnou, CZE 35 771.5
64 Valerii Lytvynov   OSK Prolisok, UKR 35 773
65 Miroslav Šimek klubbmärke SK Los Melník, CZE 35 777.5
66 Karel Cedrych   Sokol Troja, CZE 35 789.5
67 Miroslav Špidlen klubbmärke Sportovní klub vozíckáru Praha, CZE 35 790
68 Normunds Narvaišs klubbmärke TSK Spriditis, LAT 35 797.5
69 Rimantas Stanaitis   RASKK Vilniaus, LTU 35 802.5
70 Mykola Opanasenko   OSK Prolisok, UKR 35 822.5
71 Rafal Bednarski   Polish Orienteering Federation, POL 35 833
72 Iryna Kulykova   OSK Prolisok, UKR 35 855
73 Monika Molnárová klubbmärke Kobra Bratislava, SVK 35 856.5
74 Dagmar Miklušová   TJ Rapid Bratislava, SVK 35 902
75 Jarmila Mrtková klubbmärke Sportovní klub vozíckáru Praha, CZE 35 903
76 Marzena Borucka   Polish Orienteering Federation, POL 35 913.5
77 Milan Lucný klubbmärke Sportovní klub vozíckáru Praha, CZE 35 921.5
78 Gintaras Mikolavicius   OK Ažuolas, LTU 35 932.5
79 Ruta Caikovskiene   RASKK Vilniaus, LTU 35 979.5
79 Eva Fredholm klubbmärke OK Linné, SWE 35 979.5
81 Richard Keighley klubbmärke Wimborne Orienteers, GBR 35 1005
82 Elina Rusanen   Hauhon Sisu, FIN 35 1032
83 Pentti Koponen klubbmärke Espoon Suunta, FIN 35 1032.5
84 Agata Ciesluk   Polish Orienteering Federation, POL 35 1075.5
85 Eva Tomanová klubbmärke Tjeckien, CZE 35 1079.5
86 Herluf Jensen   Svendborg OK, DEN 35 1093
87 Anežka Šimková klubbmärke SK Los Melník, CZE 35 1254.5
88 Katarzyna Graba   Tur Borowka, POL 35 1299
89 Grazyna Bator   InO Jura, POL 35 1379.5
90 Elizabeth Urquhart klubbmärke Octavian Droobers, GBR 35 1392
91 Mariusz Wlodarski   --, POL 35 1556.5
92 Jitka Kadlecová klubbmärke Sportovní klub vozíckáru Praha, CZE 0 0
92 Pavel Šprynar klubbmärke Sportovní klub vozíckáru Praha, CZE 0 0
Programming by Martin Fredholm