klubbmärke ECTO #9 - Prague Trail Autumn - Classic klubbmärke
MatFyz Prahas tävling i PreO, långdistans
lördagen den 6 oktober 2018
Klass: Elite Resultat
Namn Klubb Poäng Sek
1 Tomáš Leštínský KOB Dobruška, CZE 26 111
2 Ján Furucz klubbmärke Farmaceut Bratislava, SVK 25 103
3 Sigurd Dæhli klubbmärke Løten OL, NOR 25 302
4 Sami Hyvönen   RastiPielinen, FIN 24 112.5
5 Antti Rusanen klubbmärke Keravan Urheilijat, FIN 24 119
6 Peter Huzan klubbmärke South London Orienteers, GBR 24 132.5
7 Remo Madella   FISO TRAIL-O, Italy, ITA 24 173
8 Lauri Mäkinen klubbmärke Mäntsälän Urheilijat, FIN 24 224.5
9 Geir Myhr Øien klubbmärke Ringsaker OK, NOR 24 286.5
10 Erik Stålnacke klubbmärke IFK Göteborg, SWE 23 52
11 John Kewley klubbmärke MDOC, GBR 23 213.5
12 Daniel Locker   Spartak Rychnov nad Knežnou, CZE 22 50
13 Christian Gieseler klubbmärke OLG Siegerland, GER 22 53.5
14 Martin Fredholm klubbmärke OK Linné, SWE 22 122
15 Alessio Tenani   FISO TRAIL-O, Italy, ITA 22 130.5
16 Ola Jansson klubbmärke Björklinge SOK, SWE 22 138
17 Charles Bromley Gardner klubbmärke British Army OC, GBR 22 183
18 Pavel Ptácek   --, CZE 22 185.5
19 Lars Jakob Waaler klubbmärke Porsgrunn OL, NOR 22 186.5
20 Tom Dobra   University of Bristol OC, GBR 22 203
21 Pavol Bukovác klubbmärke Farmaceut Bratislava, SVK 22 230
22 Sami Torstila klubbmärke Helsingin Suunnistajat, FIN 22 249
23 Martin Aarholt Waaler klubbmärke Porsgrunn OL, NOR 22 287
24 Jana Kostová klubbmärke Sportovní klub vozíckáru Praha, CZE 21 144.5
25 Vitalii Kyrychenko   Driada, UKR 21 175.5
26 Esko Junttila klubbmärke Muuramen Rasti, FIN 21 204.5
27 Lennart Wahlgren klubbmärke Rehns BK, SWE 21 233.5
28 Magdalena Kurfurstova   Czech Orienteering Federation, CZE 21 319
29 Bartlomiej Mazan   WKS Slask Wroclaw, POL 21 324.5
30 Jacek Wieszaczewski klubbmärke Orientop Wroclaw, POL 20 60
31 Juha Hiirsalmi klubbmärke Turun Metsänkävijät, FIN 20 108
32 Ian Ditchfield klubbmärke Mole Valley OC, GBR 20 151
33 Krešo Keresteš klubbmärke OK Trzin, SLO 20 155.5
34 Zoltán Miháczi klubbmärke TIPO TKE, HUN 20 165
35 Ari Tertsunen klubbmärke Tuusulan Voima-Veikot, FIN 20 189
36 Šimon Mižúr klubbmärke Farmaceut Bratislava, SVK 20 233
37 Ari Uotila klubbmärke Kokemäen Kova-Väki, FIN 20 296.5
38 Rafal Bednarski   Polish Orienteering Federation, POL 20 374
39 Renato Bettin   FISO TRAIL-O, Italy, ITA 19 77.5
40 Emil Kacin klubbmärke OK Azimut, SLO 19 119.5
41 Ivo Tišljar klubbmärke Farmaceut Bratislava, SVK 19 193.5
42 Erik Lundkvist klubbmärke HJS-Vansbro OK, SWE 19 233
43 Jirí Kalousek klubbmärke VŠTJ Stavební fakulta Praha, CZE 19 243
44 Andrius Jovaiša klubbmärke OSK "Falco", LTU 19 260
45 Bohuslav Hulka klubbmärke Sportovní klub vozíckáru Praha, CZE 19 287.5
46 Masayuki Tashiro   HokoOnchi, JPN 18 151
47 Tamara Miklušová   TJ Rapid Bratislava, SVK 18 169
48 Ole-Johan Waaler klubbmärke Porsgrunn OL, NOR 18 191
49 Pavel Dudík   SK Prostejov, CZE 18 201
50 Markéta Šimková klubbmärke SK Los Melník, CZE 18 201.5
51 Graham Urquhart klubbmärke Octavian Droobers, GBR 18 209.5
52 Mykola Opanasenko   OSK Prolisok, UKR 18 216.5
53 Martin Locker   Spartak Rychnov nad Knežnou, CZE 18 231
54 Miroslav Šimek klubbmärke SK Los Melník, CZE 18 236
55 Ilze Lapina   Ziemelkurzeme OK, LAT 18 264
56 Iain Phillips klubbmärke Storbritanien, GBR 18 334.5
57 Lenka Forstová klubbmärke MatFyz Praha, CZE 17 100
58 Marián Mikluš   TJ Rapid Bratislava, SVK 17 109
59 Tereza Miklušová   TJ Rapid Bratislava, SVK 17 119.5
60 Anton Puhovkin   OSK Prolisok, UKR 17 244.5
61 Normunds Narvaišs klubbmärke TSK Spriditis, LAT 16 170
62 Kristaps Mierlauks klubbmärke TSK Spriditis, LAT 16 196.5
63 Hanka Doležalová   Spartak Vrchlabí, CZE 16 216
64 Valerii Lytvynov   OSK Prolisok, UKR 16 268
65 Ruta Caikovskiene   RASKK Vilniaus, LTU 16 367.5
66 Laura Eliza Lapina   Auseklis IK, LAT 15 174.5
67 Joanna Puternicka klubbmärke Orientop Wroclaw, POL 15 181
68 Pentti Koponen klubbmärke Espoon Suunta, FIN 15 256.5
69 Robertas Stankevic   RASKK Vilniaus, LTU 15 274
70 Aleksandra Mazan   UKS Traper Zlocieniec, POL 15 338
71 Iryna Kulykova   OSK Prolisok, UKR 15 361.5
72 Gintaras Mikolavicius   OK Ažuolas, LTU 14 256
73 Milan Lucný klubbmärke Sportovní klub vozíckáru Praha, CZE 14 279
74 Michael Chun Chi Tsang   Scout Orienteering Club, HKG 14 355.5
75 Richard Keighley klubbmärke Wimborne Orienteers, GBR 14 384.5
76 Adrian Król   --, POL 14 420.5
77 Rimantas Stanaitis   RASKK Vilniaus, LTU 13 362
78 Karel Cedrych   Sokol Troja, CZE 13 386
79 Dagmar Miklušová   TJ Rapid Bratislava, SVK 13 443.5
80 Mauro Nardo klubbmärke Padova Orienteering, ITA 13 445
81 Pavel Šprynar klubbmärke Sportovní klub vozíckáru Praha, CZE 13 479.5
82 Eva Fredholm klubbmärke OK Linné, SWE 13 510
83 Herluf Jensen   Svendborg OK, DEN 13 526.5
84 Matej Hraboš   ŠK HADVEO Banská Bystrica, SVK 12 210
85 Jitka Kadlecová klubbmärke Sportovní klub vozíckáru Praha, CZE 12 437.5
86 Miroslav Špidlen klubbmärke Sportovní klub vozíckáru Praha, CZE 11 311
87 Eva Tomanová klubbmärke Tjeckien, CZE 11 446
88 Elizabeth Urquhart klubbmärke Octavian Droobers, GBR 11 527
89 Boris Dvorský klubbmärke Sportovní klub vozíckáru Praha, CZE 10 255
90 Monika Molnárová klubbmärke Kobra Bratislava, SVK 10 287.5
91 Jarmila Mrtková klubbmärke Sportovní klub vozíckáru Praha, CZE 10 333
92 Katarzyna Graba   Tur Borowka, POL 10 431.5
93 Agata Ciesluk   Polish Orienteering Federation, POL 10 435.5
94 Marzena Borucka   Polish Orienteering Federation, POL 10 464
95 Mariusz Wlodarski   --, POL 9 393
-- Grazyna Bator   InO Jura, POL DSQ
-- Koji Chino klubbmärke Wanderers, JPN DNS
Programming by Martin Fredholm