klubbmärke Falco Cup 2018 PreO3 klubbmärke
OSK "Falco"s tävling i PreO, långdistans
fredagen den 3 augusti 2018
Klass: Open Resultat
Namn Klubb Poäng Sek
1 Sergii Stoian Driada, UKR 28 25
2 Sigurd Dæhli klubbmärke Løten OL, NOR 27 22
3 Lars Jakob Waaler klubbmärke Porsgrunn OL, NOR 27 146
4 Vladyslav Vovk   OSK Prolisok, UKR 27 159
5 Robertas Stankevic   RASKK Vilniaus, LTU 26 20
6 Vitaliy Kyrychenko   Driada, UKR 26 22
7 Ari Tertsunen klubbmärke Tuusulan Voima-Veikot, FIN 26 24
8 Magnus Sterner klubbmärke Strängnäs-Malmby OL, SWE 26 103
9 Ján Furucz klubbmärke Farmaceut Bratislava, SVK 25 94
10 Jacek Wieszaczewski klubbmärke Orientop Wroclaw, POL 25 143
11 Charles Bromley Gardner klubbmärke British Army OC, GBR 25 145
12 Martin Fredholm klubbmärke OK Linné, SWE 24 26
13 Masamichi Onishi klubbmärke Japan, JPN 24 84
14 Olga Korchagina   Ekaterinburg, RUS 24 87
15 Yevhen Hoienko   OSK Prolisok, UKR 24 94
16 Zita Rukšane klubbmärke Tacina, LAT 24 192
17 Chi Hang Liang   OS, HKG 23 24
18 Tom Dobra   University of Bristol OC, GBR 23 30
19 Masayuki Tashiro   HokoOnchi, JPN 23 44
20 Oleksii Kyrychenko   Driada, UKR 23 73
21 Yau Chiu Hui klubbmärke Hongkong, HKG 23 77
22 Norihiro Suzuki klubbmärke Japan, JPN 23 84
23 Tomohiro Hashimoto   Azao OLC, JPN 23 88
24 Alexander Kobzarev klubbmärke Orienta PODA, RUS 23 104
25 John Kewley klubbmärke MDOC, GBR 23 154
26 Krešo Keresteš klubbmärke OK Trzin, SLO 22 32
27 Normunds Narvaišs klubbmärke TSK Spriditis, LAT 22 96
28 Martin Aarholt Waaler klubbmärke Porsgrunn OL, NOR 22 138
29 Ilze Lapina   Ziemelkurzeme OK, LAT 22 141
30 Mateja Keresteš klubbmärke OK Trzin, SLO 22 142
31 Tadeusz Slawinski klubbmärke Polen, POL 22 165
32 Sharon Crawford klubbmärke Rocky Mountain Orienteering Club, USA 22 192
33 Christian Gieseler klubbmärke OLG Siegerland, GER 21 36
34 Bartlomiej Mazan   WKS Slask Wroclaw, POL 21 42
35 Inga Gunnarsson klubbmärke OK Pan-Kristianstad, SWE 21 99
36 Atis Rukšans klubbmärke Tacina, LAT 20 97
37 Graham Urquhart klubbmärke Octavian Droobers, GBR 20 113
38 Egidijus Kukenys klubbmärke OSK "Falco", LTU 20 164
39 Emil Kacin klubbmärke OK Azimut, SLO 19 84
40 Wangki Yuen   --, HKG 19 88
41 Aleksandra Mazan   UKS Traper Zlocieniec, POL 19 144
42 Gintaras Mikolavicius   Devyni OSK, LTU 19 173
43 Michael Chun Chi Tsang   Scout Orienteering Club, HKG 18 30
44 Masatoshi Arai klubbmärke Wanderers, JPN 18 83
45 Chun-Ho Ho   HKOXCC, HKG 18 85
46 Lars Silvervret klubbmärke OK Hedströmmen, SWE 18 92
47 Roland Ekelöf klubbmärke Stigmännen Karlshamns OK, SWE 18 93
48 Tak Kun Li klubbmärke HKOC, HKG 18 157
49 Eva Fredholm klubbmärke OK Linné, SWE 18 209
50 Ole-Johan Waaler klubbmärke Porsgrunn OL, NOR 17 78
51 Anatoly Blyakhman klubbmärke Rostov-on-Don, RUS 17 109
52 Algis Plauska   SK Siekis, LTU 17 205
53 Joanna Puternicka klubbmärke Orientop Wroclaw, POL 16 88
54 Liudmila Stoian   Driada, UKR 16 158
55 Man Fai Timothy Kwong klubbmärke Hongkong, HKG 15 141
56 Ruta Caikovskiene   RASKK Vilniaus, LTU 15 149
57 Owe Fredholm klubbmärke OK Linné, SWE 13 227
58 Natys Ignotas   --, LTU 12 184
59 Elizabeth Urquhart klubbmärke Octavian Droobers, GBR 11 174
60 Herluf Jensen   Svendborg OK, DEN 8 148
61 Iain Phillips klubbmärke Storbritanien, GBR 0 180
Programming by Martin Fredholm