klubbmärke Lipica TrailO 2018, Day2 klubbmärke
OK Trzins tävling i PreO, Kombination (PreO + TempO)
söndagen den 11 mars 2018
Klass: Elite Resultat
Namn Klubb Poäng Sek Omräknat
1 Pavol Bukovác Farmaceut Bratislava, SVK 20 67 67
2 Ján Furucz klubbmärke Farmaceut Bratislava, SVK 20 84 84
3 Remo Madella   FISO TRAIL-O, Italy, ITA 20 121 121
4 Tomislav Varnica klubbmärke OK Vihor Zagreb, CRO 20 136 136
5 Ari Tertsunen klubbmärke Tuusulan Voima-Veikot, FIN 20 140 140
6 Daniel Pompura   Terezka Banská Bystrica, SVK 20 157 157
7 Martin Fredholm klubbmärke OK Linné, SWE 20 159 159
8 Michele Cera   FISO TRAIL-O, Italy, ITA 20 163 163
9 Jacek Wieszaczewski klubbmärke Orientop Wroclaw, POL 20 185 185
10 Zdenko Horjan klubbmärke OK Vihor Zagreb, CRO 20 187 187
13 Alessio Tenani   FISO TRAIL-O, Italy, ITA 19 132 192
11 Mateusz Kula   KOS BnO Szczecin, POL 20 207 207
14 Emil Kacin klubbmärke OK Azimut, SLO 19 158 218
14 Joanna Puternicka klubbmärke Orientop Wroclaw, POL 19 158 218
16 Bartlomiej Mazan   WKS Slask Wroclaw, POL 19 161 221
17 Anne Straube   SV Lengefeld, GER 19 170 230
24 Marián Mikluš   TJ Rapid Bratislava, SVK 18 111 231
25 Tamara Miklušová   TJ Rapid Bratislava, SVK 18 115 235
18 Renato Bettin   FISO TRAIL-O, Italy, ITA 19 179 239
19 Ondrej Piják klubbmärke Kobra Bratislava, SVK 19 180 240
20 Ivo Tišljar   OK Orion, Zagreb, CRO 19 192 252
21 Krystian Petersburski   KOS BnO Szczecin, POL 19 202 262
22 Dalibor Perkovic klubbmärke OK Medjimurje, CRO 19 206 266
26 Ivica Bertol klubbmärke OK Vihor Zagreb, CRO 18 152 272
27 Alberto Grilli   FISO TRAIL-O, Italy, ITA 18 155 275
23 Susy De Pieri   FISO TRAIL-O, Italy, ITA 19 218 278
28 Elvio Cereser   FISO TRAIL-O, Italy, ITA 18 183 303
28 Iva Lovrec klubbmärke OK Vihor Zagreb, CRO 18 183 303
30 Alessandro Casarin klubbmärke Or. Swallows Noale, ITA 18 204 324
33 Marco Giovannini klubbmärke OK Trzin, SLO 17 156 336
34 Francesca De Nardis   FISO TRAIL-O, Italy, ITA 17 159 339
35 Šimon Mižúr klubbmärke Farmaceut Bratislava, SVK 17 164 344
36 Jasminka Cindric Perkovic klubbmärke OK Medjimurje, CRO 17 176 356
37 Fulvio Lenarduzzi   FISO TRAIL-O, Italy, ITA 17 177 357
31 Aleksandra Mazan   UKS Traper Zlocieniec, POL 18 252 372
32 Jakub Kondys   KOS BnO Szczecin, POL 18 259 379
41 Valerio Pfister   FISO TRAIL-O, Italy, ITA 16 140 380
38 Cesare Tarabocchia klubbmärke Gruppo Orientamento Cai Xxx Ottobre, ITA 17 204 384
39 Emilia Arcaleni klubbmärke Polisportiva G. Castello, ITA 17 228 408
42 Tjaša Jug   PD Ajdovšcina, SLO 16 183 423
43 Göran Andersson klubbmärke Attunda OK, SWE 16 188 428
44 Fabio Bortolami   FISO TRAIL-O, Italy, ITA 16 232 472
46 Matej Hraboš   ŠK HADVEO Banská Bystrica, SVK 15 181 481
54 Borja Slamic   PD Ajdovšcina, SLO 13 70 490
47 Piergiorgio Zancanaro   FISO TRAIL-O, Italy, ITA 15 222 522
45 Mauro Nardi klubbmärke Semiperdo Orienteering Maniago, ITA 16 286 526
48 Dario Citterico klubbmärke Polisportiva G. Castello, ITA 15 266 566
49 Owe Fredholm klubbmärke OK Linné, SWE 15 269 569
51 Eva Fredholm klubbmärke OK Linné, SWE 14 217 577
52 Piotr Kotkowiak   KOS BnO Szczecin, POL 14 230 590
50 Corrado Miniotti   CRAL Trasporti Torinesi, ITA 15 298 598
53 Maja Kula   KOS BnO Szczecin, POL 14 247 607
56 Medard Féder nml klubbmärke AŠK Pezinok, SVK 12 198 678
57 Lars Silvervret klubbmärke OK Hedströmmen, SWE 11 209 749
40 Igor Boncina klubbmärke OK Azimut, SLO 17 600 780
55 Bartosz Kotkowiak   KOS BnO Szczecin, POL 13 373 793
58 Miloslav Nemcek klubbmärke AŠK Pezinok, SVK 10 253 853
59 Mauro Nardo   FISO TRAIL-O, Italy, ITA 10 260 860
60 Olaf Kwiatkowski   KOS BnO Szczecin, POL 6 266 1106
-- Damir Gobec klubbmärke OK Vihor Zagreb, CRO DNS
-- Dušan Furucz klubbmärke Farmaceut Bratislava, SVK DNS
-- Ivana Gobec klubbmärke OK Vihor Zagreb, CRO DNS
-- Jan Gobec klubbmärke OK Vihor Zagreb, CRO DNS
-- Karlo Težak klubbmärke OK Vihor Zagreb, CRO DNS
-- Mandy Millar   Lagan Valley Orienteers, IRL DNS
-- Klara Höglund klubbmärke Eksjö SOK, SWE DNS
-- Herwig Allwinger   Mariborski OK, SLO DNS
Programming by Martin Fredholm